Ультрас, фани і групи підтримки в США
12 січня 2008
Сьогодні хотів би познайомити вас з американськими фанатами, фанатами з США.

Динамо Х'юстон (Dynamo Houston). Динамо Х'юстон - новий чемпіон MLS. У зв'язку з цим почну з них. Напевно варто згадати про маленьку банду Динамо Х'юстон, але їй всього два роки і нічого тямущого вона ще не зробила, це я думаю просто фан-клуб.

Ось відео (youtube, 3:17), багато зайвого але багато що в ньому показує рівень новоявленого чемпіона MLS. Кожен хай сам оцінить рівень вболівання. Когось можливо шокують дівчатка, що пищать, когось порадує піротехніка. Вдивіться в ці обличчя (національність). Одні латиноси. Не хотілося б зараз починати розмову на тему національностей і кого в сучасних штатах більше, але мабуть футбол приваблює тільки емігрантів.Статистика з Вікіпедії: "Також в місті проживає від 400.000 до 1 мільйона нелегалів (в основному гастарбайтери з Мексики і країн Латинської Америки). Великий наплив мігрантів, зокрема мешканців бідних чорношкірих кварталів Нового Орлеана після урагану Катріна призвів до погіршення криміногенної обстановки в місті. Відносну більшість населення в Х'юстоні складають латиноамериканські групи - насамперед мексиканці - 43% населення за даними статистики (не включаючи нелегальних емігрантів). У місті також велика кількість чорношкірих - близько 28%. Білі, раніше переважаючі в населенні міста до початку 1980-х тепер знаходяться на третьому місці за чисельністю населення - близько 24%. У місті переважають англійська і іспанська мови. У 90-і роки з'явилася і розвивається російськомовна община.

Динамо Х'юстон - ФК Даллас (youtube, 1:40)Чикаго Фаєрз (Chicago Fires). На мою думку, самий гідний перфоманс і організація в MLS. У них навіть вжвається слово ULTRAS, а не фанат. Основна банда - RED SIDE ULTRAS.

Відвідавши офіційний сайт даної бригади був вельми здивований. По-перше білі осіб на фотках значно більше ніж у Динамо Х'юстон, в по-друге здивувався відкривши традиційну для ультрас бригад теку ABOUT US. Там розповідається про те, що бригада підтримує команду в Європейському стилі ультрас!!! В принципі відмінність між супортом в американському стилі і європейському є. Американці несуть у футбол культуру бейсболу і амерканського футболу, а це поп-корн, кока-кола, заряди з двох трьох слів, типу Go! Dallas ! Go! ну і думаю ви колись бачили як забавно виглядає соккер, коли в нього грають на розфарбованому полі для американського футболу... А євпопейське вболівання це значно більше! Хоча по всій Америці на сектори приходять сім'ями і навіть на фанатські.Наскільки мені відомо, то в Чикаго сильна діаспора поляків, які власне і мутять всю шизу і не лише хе-хе. Ось наткнувся на відео (youtube, 0:37), яке швидше підтверджує мої слова і припущення. Ось ще достатньо непогане відео (youtube, 4:40), щоб зробити самостійні висновки. І ось який банер мене просто "убив".Зроблений звичайно ж польською діаспорою. (Це не *** пікнік! Співай голосніше! Співай з гордістю!) Ну і наостанок відео Hooligans chicago fires (правда хуліганізму в ньому малувато) fire-ultras.magix.net. Раджу відвідати сайт fireultras98.com самі все зрозумієте.Ось такий от невеличкий екскурс в США. Решта всіх команд MLS мені здалася не дуже цікавими, ось кілька фото для того щоб мати хоч якесь уявлення про них....

Клуб Депортіво Чівас (Club Deportivi Chivas)


Портленд Тімберс (Portland Timbers)


ДіСі Юнайтед (DC UNITED)