Динамо - Спартак
28 серпня 2008
Без перебільшення головний матч року для киян чекали з нетерпінням всі і ось свято настало. Таких заходів безпеки стадіон "Динамо" мабуть ще не бачив. Вже в 8 ранку спецзагони "Беркуту" оточили стадіон по периметру, на кожній станції метро біля стадіону чергували загони чоловік по 20, міліція була всюди і навіть працівникам клубу було непросто потрапити на стадіон з самого ранку... Не пускають і все тут. Десь за 3 години до матчу надходить повідомлення, що цензура при вході на сектор виявилась жорстокіша ніж очікувалось і не пускають жодного банера чи розтяжки, де немає офіціної емблеми Динамо, навіть емблема з ромбом не катить. Вже при вході на стадіон ці слова підтвердились, у хлопців з Чернігова забрали банер "Слава нації" звинувативши їх в нацизмі, не пустили і футболку "Дякую тобі боже, що я не москаль", не потрапив на сектор і сімферопольський червоно-чорний банер. Решту банерів і основний перформанс, хоч і не з першої спроби, шукаючи більш лояльних міліціонерів і тестуючи їх на "пустить - не пустить" таки вдалося пронести на сектор. При такому обшуку було вирішено відмовитись від розтяжок і взяти лише намальовані спеціально до матчу.

Підтримка команди розпочалась з виходом гравців на розминку за годину до матчу, вже тоді на секторі було більше людей ніж на попередній грі з Арсеналом, а з початком матчу розпочалось довгоочікуване свято. Звук був найкращим за останні роки, кількість людей, принциповість поєдинку і ще один споукмен давали свої плоди. Хлопці, які зазвичай стоять на 22 секторі на цей раз перемістились на сусідній з фанатськими 11-й, на 4-му теж розташувалась активна група фанів більш солідного віку, але їх підтримку було добре видно і чутно.

На вихід команд піднімаються 4 полотна з 4 емблемами Динамо різних років і підписом "Історія Динамо - традиція перемог!". Опускаються емблеми - і разом з розами піднімаються вси виграні київським клубом трофеї. І тут команда забиває перший гол! Це було щось неймовірне, один загальний слем і файери. Загалом кожен гол супроводжувався файерами, а після другого кияни додали і стробоскопи. Далі було тільки краще, переклички з центральними секторами йшли на ура, і заряд "Кто не прыгает - москаль" підтримали на сусідніх секторах. Згодом один за одним почали з'являтись на трибуні різного роду банери. Спочатку росыяни побачили в свою адресу "Столиця Київської Русі вітає гостей з провінції!", а після другого голу над 4-м сектором показалось друковане полотно в чорній рамці і з колоритною свинкою: "1922-2008. Помним. Не скорбим." На перший тайм це було все, не враховуючи полотен, які висіли на перилах - так з'явився банер на грузинській, і полотно для хлопця з HTF - "Ярослав Кульбицкий R.I.P." і корява тряпка з написом "Продам мясо, не дорого" і телефоном, були і 3 розтяжки до матчу: перекреслена хрюша, свинка з написом "Wellcome to Ukraine" і розтяжка "1:4 Наша гордость ваш позор".

Другий тайм розпочався з модулів з написами ОУБС і таким самим банером на перилах, після них на трибуні з'явився потяг, де в одному вагоні їхала команда, а в іншому - фани, ззаду ж на мотузці потяг тягнув свинку. Композиція доповнювалась написом "Чекай Європо, ми йдемо!" і потяг поїхав по секторам. Лише десь ближче до протилежної трибуни кузьма скинула його вниз, а цей час було продемонстровано ще одне полотно: козак виделкою замахувався на свиню і знизу підпис "Обожаю сало!". Практично ніхто не помітив як Динамо пропустило, а третій і четвертий гол святкувались з не меншою енергією. Потішило глядачів невеличке полотно у вигляді закордонного паспорту з свинкою на фото і печаткою з написом "Отказать" і фірмовою літерою Д. Наостанок було відкладене полотно де на фоні палаючої Москви гуляли козаки і смажили свиню. Були й інші акції, як то спалення трофейного прапору, на центральних секторах з'являлись прапори то московського фан-клубу Динамо, то ініціативної групи з Боярки, то грузинські прапори. Дуже добре вийшло виконати гімн України, а під кінець зустрічі пролунали заряди "Киев-Днепр - алкоголь" і "Киев-Львов - алкоголь". Були на матчі і банери Жальгіріса і Дрогеди, хлопці з Сімферополя і Чернігова, та й з інших міст, всіх гостей і не перерахуєш.

Росіяни як і очікувалось заповнили свій сектор на всі 110%, обвішали перила величезною кількістю банерів, а поверх них повісили велике полотно "Spartak Ultras". Поверх нього почали мудрувати третій шар, принаймні виділявся прапор Криму зшитий з росіським стягом. З візуальної підтримки лише білі і червоні прапори на початку зустрічі і поодинокі люди з піротехнікою. Разів 5 були і ракети, що взлітали в небо метрів на 50. Чи заряджали фани Спартака? Не знаю, на початку зустрічі руками махали, але чутно нічого не було, а після першого голу схоже на те, що просто мовчали. На заряд "Смотри на счет - Москва с**ет!" гостям вже не було що відповісти.

Сектори ДинамоСектори Спартака