Стадіони України: Стадіон СОУ "Буковина" (Чернівці)
21 листопада 2009
Стадіон СОУ "Буковина"
Адреса: м. Чернівці, вул. О. Гузар, 1 Фан-сектор: 5
Місць: 12 000 Гостьовий сектор: 10
Секторів: 20    
Освітлення: --- Телефон клубу: +38 (0372) 57-18-08
Рік побудови: 1967    
Від редакції: Спортивно–оздоровча установа „Буковина” знаходиться у центрі Чернівців – вулиця Ольги Гузар, 1. Неподалік спортивної споруди розташований Парк культури і відпочинку імені Шевченка та готельно–туристичний комплекс „Буковина”. У 2000 році на стадіоні з'явилися пластикові сидіння. Зараз трибуни СОУ „Буковина” вміщують 12 тисяч чоловік. На спортивній споруді працює електронне табло 15х10. На „Буковині” відбуваються матчі першості України. На стадіоні також проводилися поєдинки ветеранського чемпіонату нашої держави, міжнародні дитячо–юнацькі турніри та фінал Кубка Чернівецької області з футболу. На території СОУ „Буковина” знаходиться міні–футбольний майданчик із штучним покриттям. На ньому відбуваються аматорські змагання. Зокрема, чемпіонат Чернівців з міні–футболу, першість різних навчальних закладів області. На „Буковині” побудовано майданчик для гри у пляжний волейбол, тенісний корт. Також на території стадіону будується гандбольний майданчик. Стадіон побудований у 1967 році, а ФК «Буковина» заснована 1952 року. Взагалі "Буковина" є кращою командою за підсумками виступів в українській зоні 2 ліги чемпіонату СРСР. Срібний призер Чемпіонату України – 1968, 1980, 1989. Переможець Чемпіонату України – 1982, 1988. Друге місце в Першості України серед команд першої ліги – 1996. Тож "Буковина" - своєрідний чемпіон України в рамках першостей колишнього СРСР. Гостьовий сектор досить незручний, перила в 2,5 м від сектору висотою 1 м. Акустика стадіону досить хороша. Щільність обшуку та контролю міліції є досить лояльною, але значно ускладнюється під час важливих поєдинків.


Як дістатись до стадіону:
1. З залізничного вокзалу: На виході з вокзалу сісти на тролейбус № 3, 5 або автобус № 38 (зупинка «Залізничний вокзал») і їхати до зупинки «Парк ім. Шевченка» або «Чапаєва».

2. З автовокзалу: На виході з вокзалу сісти на тролейбус № 3, 5 або автобус № 38 (зупинка «Автовокзал») і їхати до зупинки «Чапаєва» або «Парк ім. Шевченка».

Місто Чернівці:
Регіон: Чернівецька область
Засноване: 1408 рік
День міста: перша субота-неділя жовтня
Поділ міста: 3 райони
Населення: 245 500     (на 01.01.2009)
Площа: 153 км кв
Густота населення: 1 960 осіб/км кв
Водойма: р. Прут
Футбольні клуби: Буковина
Від редакції: «Чернівці – це місто, де недільний день починався з Шуберта, а закінчувався дуеллю. Це місто – на півдорозі між Києвом і Бухарестом, між Краковом і Одесою – було негласною столицею Європи, де співали кращі колоратурні сопрано, де тротуари підмітали букетами троянд, і де книгарень було більше, ніж кав'ярень. Чернівці – це був корабель задоволень з українською командою, німецькими офіцерами і єврейськими пасажирами на борту, який під австрійським прапором постійно тримав курс між Заходом і Сходом».
Австрійський публіцист Георг Гайнцен

Чернівці започаткувалися від фортеці, зведеної хоробрими ратниками у долині ріки Прут на південно-західній околиці Галицького князівства у другій половині XII століття. Назва "Чернівці" походить від старослов'янського слова "черн"', "чорний город", оборонні стіни якого з землі та дуба були чорного кольору. Місто Чернівці - обласний центр Чернівецької області або ще як називають цей край - Буковина, столиця Північної та Південної Буковини. Впродовж віків Чернівці сформувались як місто з унікальною різноплановою архітектурою, багатою культурною спадщиною, а також атмосферою, що є наслідком розвитку міста на стику різних культур. Саме атмосфера зробила Чернівці схожими на «Вавилон», де розквітли культурні та релігійні традиції різних народів.

Прогулюючись Чернівцями Ви ознайомитеся з архітектурною та культурною спадщиною міста Чернівці. Міста, яке є одним з наймальовничіших міст України, яке свого часу називали „Маленьким Парижем”, міста – яке ні в чому не відставало від Відня і було негласною столицею Європи, міста – де тротуари підмітали букетами троянд і де книгарень було більше, ніж кав’ярень.

З часів феодалізму стоїть у Чернівцях Миколаївська церква, зведена 1607 р. з дубових брусів і вкрита гонтою. Зовні вона нагадує просту селянську хату, але має маківки з хрестами. Є в місті дерев'яна Вознесенська церква кінця XVII ст. з дзвіницею і Георгієвська церква 1766 р. з давніми фресками на внутрішніх стінах. До найвизначніших місцевих споруд також належать кафедральний собор, вірменська церква, вокзал і міський театр. Багато цікавого можна відкрити для себе у історичному і народному музеях, музеї мистецтв, меморіальних музеях Ольги Кобилянської і Юрія Федьковича.

А перлиною Чернівців є колишня резиденція буковинських митрополитів, збудована за проектом відомого чеського архітектора Йозефа Главки у 1862-1882 рр. Нині тут головний корпус Чернівецького державного університету ім. Юрія Федьковича. Саме сюди найперше радимо завітати гостям міста. А вже звідти вузенькі старовинні вулиці поведуть вас далі й далі…

Мальовничі куточки міста:
Архітектурний ансамбль Резиденції митрополитів Театральна площа Площа філармонії
Резиденції митрополитів
Театральна площа
Площа філармонії
Панська вулиця (тепер. вул. Ольги Кобилянської) Центральна площа Музей народної архітектури та побуту
Панська вулиця (вул. Кобилянської)
Центральна площа
Музей народної архітектури та поб.
Костьол Серця Ісуса Дім-корабель Площа Криниці
Костьол Серця Ісуса
Дім-корабель
Площа Криниці