Голодування фанів ФК Москва
18 лютого 2010
У п'ятницю, 5 лютого, відбулася прес-конференція "Норільського Нікелю", на якій було оголошено про те, що компанія має намір провести реорганізацію російського футбольного клубу "Москва" і в сезоні 2010 команда не буде брати участь в чемпіонаті Росії. Це стало шоком для справжніх фанатів клубу і вони почали організовувати акції протесту з метою привернути увагу до цієї проблеми і зберегти футбольний клуб.

Ось уже шостий день, починаючи з суботи (13.02.2010), проходить безстрокова голодовка вболівальників футбольного клубу "Москва". Представники фан-клубу зібрались для цього в однокімнатній московській квартирі. Стіни обвішані атрибутикою. Багато-багато мінералки, порожній холодильник, все по-справжньому.. Періодично приходять співчуваючі, друзі, рідні, приносять ще води. Хлопці тісняться в маленькій кімнатці в кількості 11-ти чоловік на одному дивані і декількох матрацах на підлозі, читають газети, дивляться новини та моніторять останні події в інтернеті. Хочуть налагодити постійне он-лайн мовлення в мережу. Телефон голови клубу вболівальників Василя Петракова постійно розривається від дзвінків. "Вчора навіть батарейка сіла" ...

Насправді, ситуація сумна ... Як може ця нечисленна купка людей вплинути на рішення нагорі?.. Але вони не здаються.

- Друг пізнається в біді, - каже Василь Петраков. - Знову життя надало можливість переконатися в тому, наскільки вірна ця народна мудрість. Люди, від яких я чекав допомоги та підтримки, на словах готові піти у вогонь і в воду, на ділі залишили нас і в своїх компаніях сміються, мовляв, вмирає клуб. А ось ті, від кого ніяк не очікував, кого бачив лише один чи два рази в житті, надсилають листи підтримки, проводять акції. Навіть хлопці з України та Білорусії запитують, чим можна допомогти, що зробити!

Коли клуб зростав, був популярний, на нього покладали великі надії, - тоді й офіційні особи нагороджували бонусами, обіцяли допомагати і підтримувати. Однак, як тільки ми звернулися за допомогою, вони тут же намагаються сховатися і бачити нас не хочуть.

У таких ситуаціях по-справжньому пізнаєш людей. Не можна засуджувати людину - цей от поганий, цей хороший, різні бувають ситуації. Але якщо людина, якій ти до цього кілька разів допомагав, відмовляє в допомозі, просто йде в бік, то одного разу і сама потрапить в подібну ситуацію. А все інше ... Я доросла людина, моїй дочці 9 років, і, чесно кажучи, голодувати мені зовсім не хочеться. Це, можна сказати, громадське примус.

І тут пацани 20-25 років запитують мене: «А от як ти вважаєш? А як ти? "Якби все залежало від мене, я б сказав:« Ну, все хлопців, ми нічого не доб'ємося, давайте розбіжимося і все ». А як потім цим хлопцям дивитися в очі? Тому я зараз тут так само голодую.

Я вважаю, що кожна людина окремо слабка. І якщо б кожен з нас окремо спробував це провести вдома, то всі давно б зламалися. А коли разом, всі один одного підтримують. Тому я тут, і тому ми будемо продовжувати всю цю історію.

Не просто за «Москву» до кінця, а за всіх вболівальників, за людей, які нас підтримують, вірять у нас. Наші шанси невеликі, але ми не здамося просто так. Ми намагаємося хоч щось зробити. Були пропозиції зробити якісь акції, але це кримінал. Завдання дорослого - від криміналу молодь відтягнути. Ось хлопці, їм по 20 років, зараз сядуть на 10 років - і який сенс?

У нас хороша команда, але спорт - це гра. Зараз хлопці нормально себе почувають і пишаються собою. Не те щоб вони там сидять такі горді ... Я просто відчуваю, що ми можемо.

Можна вважати цей акт протесту справою честі. Треба було щось зробити. Учора в клубі хлопчики по 16, 17, 18 років рвалися в бій. Вони всі важать по 35 - 40 кг, а зібралися голодувати. Я так і написав: «Не ображайтесь. У вас ще все попереду ». А зараз приїде лікар, у хлопчця тиск впав. Може бути, скаже, що голодувати далі йому небезпечно. Тоді цьому хлопцеві доведеться піти, але це буде гідно. Так, він пішов, але він до переможного стояв.

- Тут будете сидіти до останнього?

- Так, ми постараємось.

Офіційне звернення до державної влади Росії, до футбольного співтовариства і компанії «Норільський Нікель»:

Ситуація зі зняттям футбольного клубу «Москва» з Прем'єр-Ліги Росії з неспортивних причин досягла критичної точки. Всі звернення вболівальників «Москви» до Президента Росії Медведєва Д.А., Президента РФС Фурсенка С.А., Керівництва ВОВ не принесли результатів. Уболівальникам нічого не залишається, як оголосити безстрокове голодування і висунути наступні вимоги:

1. Ми вимагаємо поваги до всіх російських уболівальників, заради яких і існують футбольні команди, збірні і федерація.
2. Ми вимагаємо не вбивати футбольний клуб «Москва» за неспортивних причин.
3. Ми вимагаємо зустрічі активу уболівальників «Москви» з Президентом РФС Сергієм Олександровичем Фурсенко для пояснення причин того, що відбувається з нашим улюбленим клубом.

Просимо всіх вболівальників російських клубів надати нам моральну підтримку в наших діях. Сьогодні вбивають наш клуб, а завтра можуть і Ваш.

Наше діло праве - Ми переможемо!