Польща - Україна 1:1 (04.09.2010) Товариська зустріч
06 вересня 2010
Виїзд на товариську зустріч до сусідньої Польщі залишив багато вражень для більшості українців, адже практично всі намагались поєднати матч в Лодзі з туристичною програмою. Краків, Вроцлав, Дрезден, Прага - кожен орієнтувався на свої фінансові можливості і наявність вільного часу. Львів’яни ж вирішили поєднати гру збірних з участю в фанатському турнірі в Острові Вєлькопольському.

Поєдинок в Лодзі не викликав особливого ажіотажу - поляки заповнили 10-тисячний стадіон Відзева десь на дві третини. До приїзду гостей орагнізатори не були готові, квитки на гостьовий сектор не продавались, тому всі українці брали тікети по 40 злотих (близько 100 грн.) на трибуну "В", а далі переходили на сектор гостей. Варто відзначити, що квитки іменні, на них наноситься ПІБ власника і номер паспорту, все інше на стадіоні - повний АМФ: кожен лазить де хоче, сідає де заманеться, величезні бритоголові поляки постійно ломились з однієї трибуни на іншу і перелазили через паркани з колючим дротом. Гостьовий сектор схожий на якийсь вольєр - з усіх сторін огорожений сіткою з колючкою і відділений буферною зоною від інших секторів.

Перед грою поляки завісили банерами передню лінію на всіх трьох трибунах і вже почали завішувати гостьовий сектор і паркани за секторами. Було помічено банер Lwow на польському прапорі, але його змусила зняти охорона. Місця для українських банерів практично не було, та й стрьомно було їх вішати, коли за спинами постійно крутяться якісь поляки, поліція відсутня на стадіоні взагалі, тому втратити лицьовик було більш ніж імовірно, а відбитись групою в 22 людини від польських кібіце практично нереально. Так, саме 22 людини підтримували збірну України весь перший тайм і частину другого (2 Запоріжжя, 2 Черкаси, 1 Тернопіль і решта Київ), хоча підтримували - це дуже голосно сказано, адже в першому таймі зарядів практично не було. Банери таки було розвішено, при цьому вони затуляли один з польських і дуже скоро його власники почали стартувати з цього приводу, та все ж потім зняли і перевісили своє полотно в інше місце.

У поляків єдиної фанатської трибуни не було - на домашніх секторах Відзева розмістились супортери цього клубу і їх друзі - Рух, Ягеллонія... інших представників Екстракласи помічено не було, схоже це через війну між клубами. Тут був барабан і саме ця трибуна намагалась заводити решту. Ще дві трибуни також час від часу підтримували свою команду, влаштовували переклички і фанатіли дай боже. Про контингент на цих "млинах" думаю можна судити по назвам міст на банерах. Найбільш голосні заряди на стадіоні були проти польської федерації і проти поліції, при цьому диктор просив перестати це заряджати і підтримувати біло-червоних, на що отримав "А ми самі є**нати" і заряди "ПЗП, ПЗП, єбать-єбать ПЗП!" продовжились (PZPN - Polski Związek Piłki Nożnej - польська федерація футболу).

Футбол був відверто нудним і в другому таймі поляки притихли. Українці ж почали актично співати хвилині на 60-й. А через кілька хвилин на гостьовий сектор почали бігти жовто-сині, які були на турнірі, а разом з ними і кузьма з сусідніх секторів.Таким чином сектор за мить збільшився ледь не в 5 разів. До вже названих міст додались Луганськ, Львів, Кривий Ріг, Маріуполь, Донецьк, Луцьк (вибачайте якщо когось забув). Шиза пішла по наростаючій, поляки теж активізувались, розуміючи, що гості можуть їх перекричати. Все завершилось голом України на останніх хвилинах - передні ряди з розбігу залізли на сітку, вітаючи українських футболістів. Після гри практично вся українська команда подякувала за підтримку...

Cектори ПольщіCектор України