Автостопом навколо Чорного моря
07 лютого 2011
Подолати п'ять тисяч кілометрів заради улюбленої команди. Причому, проїхати цей кілометраж не рейсовим транспортом, а дістатися автостопом. Двоє хлопців (один - ультрас луганської «Зорі», інший фанатіє за запорізький «Металург») автостопом за 22 дні дісталися до місця дислокації луганчан в турецькому Сіде і відвідали матч за участю улюбленої команди, влаштувавши, таким чином, справжній сюрприз футболістам. Гравці, у свою чергу, віддячили хлопцям перемогою над польською «Аркою» з рахунком 2:0. Кореспондент прес-служби луганського клубу поспілкувався з одним з відважних мандрівників, Ігорем, більше відомим на нашому форумі як Утя:

- Як взагалі визрів план поїздки автостопом?

- Оскільки крім футболу я люблю подорожувати і роблю це, переважно, автостопом, визріла ідея відвідати країни Кавказу і Туреччину, де якраз базувалася моя улюблена команда - луганська «Зоря». Приблизно за пару місяців до поїздки, був складений докладний маршрут, визначені інші тонкощі нашої подорожі. І ось ми тут, на південному узбережжі Туреччини, підтримуємо улюблений клуб.

- Сподіваюся, залишилися задоволеними побаченим?

- Враховуючи те, що наша подорож вже триває 23 дні, сьогодні ми отримали величезний заряд енергії та позитивних емоцій. Хлопці не підвели і впевнено переграли польську «Арку». А Юрій Мартищук після матчу подарував футболку. Це здорово.

- Як же пролягав ваш маршрут? Адже від Луганська до Сіде шлях неблизький?

- Так, дійсно неблизький. Ми подолали 5200 км. Маршрут наш пролягав з України до Росії. Потім ми побували в Азербайджані, Грузії, Вірменії, знову в Грузії, а потім перетнули кордон з Туреччиною.

- Адже в дорозі багато небезпек...

- Часом, буває, небезпечніше прогулюватися по своєму району. Але справа не в цьому. Головне те, що наш маршрут пройшов абсолютно без проблем. Якщо і були пригоди, то були вони лише позитивного характеру. А взагалі, вовка боятися - в ліс не ходити.

- Де ночували? Що їли?

- За 23 дні поїздки ми лише три рази ночували в наметі. До речі, у нас є все необхідне для ночівлі в будь-яких умовах. Не страшний ні дощ ні мороз. У нас є теплі спальні мішки. Їсти готували на газовому пальнику, який брали з собою. Їли, в основному, кашу, макарони з консервами, горіхи, родзинки, пили чай. Загалом, не голодували. В основному жили у таких же мандрівників з різних міст, з якими познайомилися в Інтернеті заздалегідь. Цю поїздку ми поєднали з невеликими екскурсіями. Три дні були в Баку, приділили Грузії шість днів. На пару днів заїхали до Вірменії. Скупалися в Чорному морі в Батумі 30 січня, а через тиждень, вже сьогодні, викупалися в Середземному морі. До речі, витрати на поїздку були абсолютно мінімальними.

- А якби, скажімо, «Зоря» грала в Австралії... Поїхали б?

- Проблема могла б бути тільки лише в часі і у візі. А якщо є мета - її можна виконати. Я всім бажаю не мріяти, а ставити перед собою цілі і їх виконувати. Протягом усієї поїздки було багато позитивних емоцій. Ми дізналися багато нового про країни та людей, що живуть там і побачили життя зсередини, а не таку, як показують у телевізорі.

- Які ж ваші найближчі плани?

- Відвідати гру 9 лютого з участю «Зорі». А потім автостопом повертатися додому. Але вже будемо їхати навпростець і сподіваємося за десять днів дістатися додому.

Кілька фото з поїздкиСлідкувати за подальшими перебігами поїздки можна тут: only-ukraine.livejournal.com