Динамо - Металіст 1:1 (10.07.2011) Прем'єр-ліга. Тур 1
13 липня 2011
Відкриття нового сезону у Києві випало на матч із принциповим суперником як на полі, так і для фанів – бронзовим призером харківським «Металістом». Кияни підійшли до цього матчу із гарним настроєм, після впевненої перемоги над кротами у матчі за Суперкубок. Стадіон нарешті був заповнений вщерть, але не із самого початку матчу: величезні черги біля кас, поява багатьох вболівальників в останній момент залишається поганою звичкою…

Київським ультрас нарешті вдалося домовитись із керівництвом клубу щодо абонементів на свої 20-21-й сектори, переважна більшість яких була продана до цього матчу. В результаті активними фанами було забито, крім цих двох секторів, ще й половину 22-го – стояли навіть у проходах. Перші десять хвилин динамівські сектори мовчали у пам'ять про трагічно загиблого Андрія «Зону» (гостьовий же сектор 10 хвилин мовчання проігнорував, хоча про це була усна домовленість перед матчем). З тієї ж причини протягом всього матчу відмовились від піротехніки, і було вивішено лише два банери у пам’ять про Андрія – від хохлів та дніпрян, протягом всього матчу перед ними на доріжці стояли свічки.

На 9-му секторі була невелика кількість людей із фан-клубу. Там було вивішено намальований від руки банер у пам’ять про Андрія, на секторі декілька прапорів та у другому таймі було піднято напис «100% МКГ», складений із розтяжок. Частина хлопців досі залишилась на 11-му, але на фоні заповненого стадіону їх навіть не було видно.

Одразу по закінченні 10-ї хвилини матчу почалася шиза – перші заряди пішли дуже голосно, і хоча із часом активність трохи впала, підтримка залишалась на рівні до кінця матчу. У другому таймі на секторах хохлів було спалено декілька роз харьків, ті також спалили на своєму секторі київську розу. Були традиційні обміни гаслами типу «Металіст – команда г..ндонів». У відповідь частина харьків підняла два банери у формі круга та ромба та відповідний напис про емблему «Динамо». Взагалі, харків’ян на секторі було близько 400 чоловік, підтримка була досить голосною, хоч між зарядами були великі паузи. В кінці матчу гості запалили піротехніку, трохи димів, трохи фаєрів, трохи стробоскопів...

До останнього моменту матчу фани киян гнали свою команду уперед, але на цей раз перемогти не вдалося. Після фінального свистка, не дивлячись на розчарування від нічиєї, до секторів під табло підійшло декілька гравців «Динамо» - як завжди, Шовковський, також підійшов Мілевський, якому в цьому матчі фани висловлювали особливу підтримку, враховуючи історію із жестами після забитого кротам голу у матчі Суперкубку та істерію, влаштовану після цього Ахметовим (від фанів «Динамо» напередодні було навіть оприлюднено відповідну заяву). Ну а автор забитого голу Шевченко взагалі відбив у стюардів вболівальника, який вибіг на поле привітати Шеву і був у звичній манері відіпханий стюардами – Андрій навіть подарував цьому фану свою футболку, чим заслужив оплески декількох секторів та скандування «футбол для фанатов, а не для мусоров».

Cектори ДинамоCектор Металіста