Спарта - Славія 3:0 (26.09.2011) Чемпіонат Чехії. Тур 8
27 вересня 2011
Головне празьке дербі: Спарта - Славія, класика жанру «дербі по-чеськи», ще багатьма словами можна було охарактеризувати те що відбулось 26 вересня на стадіоні Лєтна або як офіційно йменуться знаменита празька арена «Дженерелі Гарант», на якій ще недавно грала наша збірна і знайома нашим вболівальникам, які з с сумом состерігали за муками наших футболістів на полі...

Зазвичай такі матчі супроводжуються великою кількістю полісменів, які і на цей матч прибули у всеозброєнні і очікуванні сутичок між фанатами ворогуючих таборів.

Вболівальники Славії зазвичай маршовою ходою від свого стадіону Еден йдуть на матч з непримиренним суперником, однак цього разу їх маршрут пролягав через метро і від станції Градчанська вони почали свій нелегкий шлях на Лєтну. З повітря за порядком спостерігав вертоліт і на землі загони кінної поліції. Одразу потрібно зауважити, що міліція не дала ані найменшого шансу вирватись славістам з-під своєї опіки. Були закидування фаєрами, пляшками з-під пива, тикання факів, словесні образи, все як книжка пише....

Славісти , яким було виділено 2500 квитків на гостьові сектори, пройшли на стадіо і почали ровішувати свої банери. Був помічений банер Гурніка Вальбрих. До господарів у гості приїхали дружні фанати з Мюнхена-1860. Матч почався із образливих вигуків з обох сторін «Юде Славіє, Юде Славіє» та «Ржепка-чурак» і т.д.

На десятій хвилині відбулось модульне шоу на честь капітана, справжньої легенди Спарти та цілого чеського футболу, Томаша Ржепки. Вся західнна трибуна підняла модулі - і з’явився прапор Спарти та цифра 2 – номер під яким грає капітан Спартанців.

Багато йде зараз розмов про завершення кар’єри Томаша або переїзд до однієї з країн близького сходу. Славія переживає не найкращі часи, і в міжсезоння взагалі була на межі банкрутства. Щодо імен на полі , то в складі гостей найвідомішим є воротар Каміл Чонтофальскі, а в господарів - це Іржі Ярошик, який після блукань Європою повернувся в рідні пенати.

Щодо самого матчу, то він був схожий на гру кота з мишею. Спарта не дала ані найменшого шансу гостям. Після першого забитого господарями м’яча почались танці, вогні, дими, шашки, стробкопи на домашньому секторі і, зауважу, – жодної поліції – вона вся за межами стадіону... На стадіоні лише одні стюарди і пожежники. Всю піротехніку на секторі гасили пожежники і ніяких проблем з цим, на відміну від наших вривань на сектор, заламувань рук і розбитих обличь у фанів. Ось вам, панове, і Європа.

Гості теж не хотіли залишатись осторонь вогняного шоу і теж запалили фаєри. Ще одна фішка, яку треба відмітити - це обливання нижніх сеторів пивом з верхніх ярусів. Коли це вже набридло, один вболівальник зірвався зі свого місця і пішов давати стусана жартівникам.

В другому таймі спартанці продовжувли шизіти на повну і сектори опонентів теж відповідали своїми зарядами і вогнестроями, декілька спалених роз опонентів теж були успішно погашені працівниками пожежної служби. Коли рахунок вже став 3-0 на користь господарів, фанати гостей повністю принишкли. Після фінального свистка вся команда господарів зробила коло пошани, а гравці гостей ще довго сиділи з опущеними головами і не мали мужності глянути в обличчя своїм відданим фанатам, які були просто розбиті безвольовою грою своїх кумирів.

День наближався до кінця, гелікоптер далі продовжував кружляти над ареною. Дербі вдалось на славу.

Марш містомСектори СпартиСектор Славії