Прем’єр-ліга Тур 15 та 1/4 фіналу Кубка України
05 березня 2015
Ми спеціально затягнули огляд туру, аби включити до статті й огляди кубкових матчів. Традиційно всі фанати чекають весни, і перші виїзди зазвичай стають досить масовими, але будемо відверті - нинішня ситуація в країні зробила футбол на трибунах не таким яскравим, і, окрім перфу киян в цьому турі, особливо і відмітити нема чого. Не позаздриш клубам-переселенцям та їх фанатам, які проводять на виїзді всі ігри. І до списку "переселенців" найближчим часом цілком можуть долучитись Металіст та Чорноморець, адже МВС не рекомендує їм проводити ігри в Харкові та Одесі, відповідно. З цієї причини вже перенесено на невизначений термін кубковий матч Чорноморець - Дніпро, а як воно буде далі - поживем і побачим.

Чорноморець - Металург М 0:0 (27.02.2015)

Матч мав проходити в Маріуполі, але через ситуацію в країні домашні ігри Металурга проходять на стадіоні "Метеор", що в Дніпропетровську. Не дивлячись на всі перешкоди, кілька десятків одеситів пробили цей виїзд, а після матчу гарно провели своїх гравців піротехнікою. Про маріупольських фанатів вже давно нічого не чутно - якщо ви читаєте цей звіт і були в Дніпропетровську на грі - відгукніться)

Фанати ЧорноморцяШахтар - Ворскла 3:0 (28.02.2015)

Кузьми на Львів-Арені було багато, більше 8 тисяч, але все ж на тлі атрибутики Шахтаря, якою завісили весь стадіон, виділялись справжні фанати. Близько 20 людей приїхало підтримати свою команду активно. Щодо гостей, то фанатів Ворскли нараховувалось близько 50 чоловік. І, не дивлячись на те, що через халатність клубу, фанати мали проблеми з проходом на стадіон, перший виїзд цього року пройшов вдало і став найбільш масовим виїздом полтавчан до Львову.

Фанати ШахтаряФанати ВорсклиЗакарпаття - Металург З 0:1 (01.03.2015)

Фанати господарів на грі були, але з фотками нині сутужно, ясно тільки, що ужгородці задиміли поле на 88-й. Перед самою грою був матч між фанатами, а також спільний марш до стадіону разом з гостями. А гостей приїхало чимало. Запорожці пробили найбільш дальній виїзд в цьому турі, більше 1200 км подолано кількістю в 50 чоловік, що, в принципі, дуже і дуже непогано. І, мабуть, це таки самий масовий їхній виїзд до Ужгорода за всі часи.

Фанатський матч та марш до стадіонуСектор ужгородцівФанати МеталургаДніпро - Волинь 5:0 (01.03.2015)

Почати варто з того, що гравці вшанували пам’ять Романа Черненка, фаната Дніпра, який загинув на війні з окупантом 14 лютого... Тому атмосфера на секторі Дніпра була дуже сумна. Більша частина людей на трибуні були в чорному одязі. Замість звичайних банерів було вивішено лише декілька. Один з банерів був присвячений начальнику Генштабу ЗСУ. Щодо гостей, то незважаючи на кількість, волиняни проявили себе дуже добре.

Фанати ДніпраФанати гостейМеталург Д - Карпати 1:1 (01.03.2015)

Хлопців, які підтримують донецький Металург, можна на пальцях порахувати, але, зважаючи на нинішню ситуацію, це дуже гарний рівень. Вони регулярно відвідують ігри своєї команди, а іноді це важливіше, ніж забитий кузьмою стадіон. Щодо фанатів Карпат, старші хлопці вирішили контролювати своїх людей на трибуні, тому були введені деякі правила, які, можливо не одразу, але починають діяти. Таким чином, на секторі стає менше дівчат та підлітків, а більше - міцних хлопців, одягнутих в кольори клубу. Загалом, на гостьовому секторі було близько півтори сотні чоловік, частина з яких потім поїхала на гру Динамо - Металіст, яка проходила в цей же день, але на іншому стадіоні.

Фанати МеталургаФанати КарпатДинамо - Металіст 3:0 (01.03.2015)

Кияни видали чудовий рівень супорту - на початку гри було розгорнуто банер "Кольори наших перемог", під який було запалено півтора десятки синіх та шість білих димів. Фанати Динамо вперше використовують дими на НСК "Олімпійський", тому, як для першого разу, вийшло непогано. Також біло-сині палили піротехніку після кожного із забитих голів, перший запал вийшов досить масовим. Окремо варто відзначити тему з розами, виглядає дуже і дуже симпатично. Гостей зібралось теж немало - близько 250 чоловік, але для Харкова це явно не найвищий показник. Слід зазначити, що після розгромної поразки гравці Металіста повним складом підійшли подякувати своїм фанатам за підтримку.

Фанати ДинамоФанати МеталістаКубок України. 1/4 фіналу

Матчі проходили в середу, і стадіони були практично порожніми. Як ми вже згадували, матч Чорноморець - Дніпро перенесено на невизначений термін, а про інші три гри читайте нижче.

Металіст - Шахтар 0:2 (04.03.2015)

Якщо брати до уваги складну ситуацію у Харкові, то добре, що хоч хтось приїхав. Уявляю, як харків’янам вже набридла така кількість виїздів за сезон до Львова. Лише два десятки фанатів Металіста були присутні на цьому матчі в гостьовому секторі. Втім, сектор Шахтаря був ще меншим.

Сектор ШахтаряФанати МеталістаВорскла - Олімпік 0:0 (04.03.2015)

Людей на домашній трибуні Ворскли зібралось відносно небагато, проте на рівень супорту це не вплинуло. Слід відзначити на секторі банер пам’яті Антона Грицая, бійця батальйону «Азов», що загинув під Маріуполем. Також на цей матч приїхали фанати Шахтаря, щоб підтримати «Ворсклу».

Фанати ВорсклиЗоря - Динамо 1:2 (04.03.2015)

Три десятки луганчан (та запоріжців), що зібрались цього матчу на секторі господарів, влаштували пірошоу після єдиного забитого Зорею голу. Після цього почалась штовханина з працівниками клубу, а після матчу міліція затримала біло-чорних. Втім, обійшлось лише складанням кількох адміністративних протоколів, і всіх досить швидко відпустили. Гостей зі столиці приїхало близько двох сотень. Холодна і мокра погода не сприяла супорту, але кияни їхали до Запоріжжя точно не мовчки стояти. Незважаючи на жорсткий шмон, все необхідне піро було пронесено, біло-сині спалили російський триколор, футболку з х-лом, а також відсвяткували піротехнікою кожен із двох забитих голів.

Фанати ЗоріФанати Динамо