Прем’єр-ліга. Тур 4
08 серпня 2017
Навіть спека не стала на заваді для цікавого футболу на минулому тижні. Але на секторах значно впала відвідуваність, здається, сезон відпусток робить свою справу. Непогану підтримку цього разу продемонстрували вболівальники з Кропивницького, Одеси та Олександрії. Найбільш чисельною підтримкою можуть похизуватися кияни, до яких була прикута увага не тільки через класну шизу. Про всі події 4-го туру можна дізнатися з нашого чергового звіту.

Карпати - Сталь 3:1 (05.08.2017)
Початку гри передувала особлива подія для незмінного капітана Карпат Худоб’яка. Матч проти Сталі став 300-м у зелено-білій футболці для Ігоря. Карпати розпочали жваво, вже у дебюті зустрічі створивши декілька небезпечних моментів. Холодний душ господарям гості створили на 6-й хвилині, влучно реалізувавши одинадцятиметровий удар. Проте сталевари святкували недовго. Львів’яни відповіли двома забитими м’ячами. Кам’янці часто помилялися, і тоді зелено-білі вразили ворота суперника втретє, з одинадцятиметрової позначки поставивши жирну крапку в матчі.

На домашні ігри зазвичай збирається чимала кількість вболівальників зелено-білих, але цього разу сектор майже пустував. З чим це пов’язано, є загадкою навіть для самих львів’ян. Активні фанати, які зібралися, собі не зраджували та з’явилися на матч в клубних кольорах, вже досить скоро через спеку стали по торсу. Традиційно паркан був прикрашений великою кількістю банерів.

Сталеварів на виїзді не було - на їх сторінці в ВК опубліковано повідомлення, що Steel City Ultras відмовляються підтримувати ПФК Сталь, оскільки вважають, що цей клуб не має жодного відношення до міста Кам’янського, не відчувають клуб своїм, і це все схоже на іграшку, за яку взялися 2 роки тому, і скоро розірвуть. За цей час сталевари втратили стадіон, ключових гравців, які були з командою з Другої ліги, і найголовніше - футбол в місті.
Сектор господарів

Шахтар - Маріуполь 3:1 (05.08.2017)
Доля матчу була вирішена ще у першому таймі. Господарі швидко відкрили рахунок. Після забитого голу основні події розвивалися біля воріт гостей. Приазовці оборонялися великими силами і лише інколи проводили свої контрвипади. Шахтар атакував, голкіпер Маріуполя декілька разів рятував команду, проте наприкінці першого тайму гірникам все ж таки вдалося вразити його ворота. Другий тайм активніше розпочали маріупольці, але Шахтар швидко перевів гру на чужу частину поля. Активні дії помаранчево-чорних вилилися у третій гол. Через декілька хвилин маріупольці уникли розгромної поразки, відквитавши один м’яч.

На жаль, знімків з цього матчу роздобути не вдалось. Судячи з трансляції, маріупольців було до 10 чоловік, сектор донеччан також був не надто людним. Перед грою гірники закликали відмовитись від піро на цьому матчі, і взагалі палити масово, а не по 1-2 фаєра за матч.

Зірка - Верес 1:3 (06.08.2017)
Недільну програму четвертого туру відкривав матч між командами, які в поточному сезоні ще не перемагали. Більше того, рівняни ще й не забивали голів у вищому дивізіоні, зігравши три матчі з однаковим результатом - 0:0. В цій грі Верес вирішив виправити ситуацію та з перших хвилин пішов уперед. Ось тільки тривалий час довести справу до завершального удару гостям не вдавалось. Поступово Зірка відсунула гру від своїх воріт і навіть відкрила рахунок. Напевне у господарів було б значно більше шансів здобути підсумкову перемогу, якби їй вдалось відстояти свою перевагу перед перервою. Однак в першій 45-хвилинці гості таки зрівняли рахунок. Розв’язка наступила на останніх хвилинах зустрічі. У кропивничан вилучили захисника, чим Верес і скористався. А в компенсований арбітром час рівняни закріпили свою перевагу, забивши втретє.

Приблизно 40 вболівальників підтримували Зірку. Вулкани пройшлися маршем перед грою, після чого влаштували чудову підтримку команді вже на секторі, ганяючи вітер великими жовто-зеленими прапорами. Не залишили кропивницьку команду без підтримки і хлопці з IRON STAR FIRM, які теж надали перевагу прапорам.

8 фанів Вереса подолало відстань у майже 600 км за для того, щоб підтримати своїх улюбленців. Вийшовши до вишки, Верес демонструє доволі непоганий рівень гри, хоча в перших трьох турах жодного разу не перемагав. У цьому турі і рівненським футболістам, і їх вболівальникам було чому радіти, адже команда вперше перемогла у Прем’єр-лізі.
Фанати Зірки
Сектор Вереса

Чорноморець - Олександрія 2:2 (06.08.2017)
Обидві команди активно розпочали цю зустріч. Суперники намагалися показувати змістовний футбол, по можливості, приправляючи його швидкостями. Моментів було небагато, проте такий футбол все ж таки подобався глядачам. Три найбільш вірних шанси забивати створили саме гості, але традиційну ефективність продемонстрували моряки, які особливо не напружуючись реалізували два своїх моменти у забиті м’ячі. У другому таймі господарі розслабилися та почали грати мляво, сумніваючись, що суперник здатен на камбек. Гості, здається, самі в себе не вірили, доки не заробили пенальті, який впевнено реалізували. Після цього олександрійська команда ожила, додала, ще й досягла свого за три хвилини до кінця основного часу, зрівнявши рахунок у матчі.

Близько 60 вболівальників зібралося на 20-му секторі, аби повболівати за одеситів. Невдала гра команди останнім часом розігнала вболівальників із сектору, чи то може на них так впливає спека та сезон відпусток. Ті, хто хотів підтримати команду, той прийшов і додавав одеситам наснаги за допомогою потужного звуку та розвіювання прапорів.

Три десятки найактивніших ультрас Олександрії відвідало гру у Південній Пальмірі. Час до матчу хлопці присвятили відпочинку на морі, після чого прогулялися містом. На секторі гості вражали непоганим звуком, проте команда своєю грою лише розчаровувала. У другому таймі фанати ПФКО не здавалися, і лише голосніше стали гнати команду уперед. Активна підтримка дала свої результати, і олександрійці відіграли 2 м’ячі. Після гри уся команда підійшла до сектору та подякувала вболівальникам за палку підтримку, ті, в свою чергу, подякували команді за камбек.
Фанати Чорноморця
Сектор гостей

Зоря - Олімпік 0:2 (06.08.2017)
Зоря досі шукає свою гру. І не знаходить. Спроба зіграти сьогодні через короткий пас і різкі переміщення не принесла результату. Олімпік же почувався комфортно у таких умовах. Донеччани, виступаючи не в оптимальному складі, сподівались на контратаки та стандарти. Луганці віддали територію у центрі поля, через що їм дуже важко було розганяти атаки. Крім того, не вистачало командної швидкості, що проти організованого Олімпіка могло означати лише одне – безпорадність. Саме так в останніх матчах виглядає луганська команда. Особливо не напружуючись, донеччани забили двічі, чого їм сповна вистачило для перемоги.

Близько 50 вболівальників луганців зібралося на домашньому секторі Славутич-Арени. Чорно-білі, навіть попри невдалі результати команди, не втрачають оптимізму та палко підтримують своїх гравців. Цього разу окрім традиційних банерів луганці гучно заряджали. Не обійшлося без голого торсу, ще б пак, адже на вулиці стоїть така спека. Навіть при такій підтримці Зоря не змогла порадувати своїх ультрас та втратила очки в черговому матчі.
Фанати Зорі

Ворскла - Динамо 0:0 (06.08.2017)
Динамо перебуває в процесі нестабільності, можливо - перебудови, реорганізації та структурних фундаментальних змін, інакше невпевненість киян пояснити не можна. Жахлива нереалізація моментів і примітивні помилки, які караються навіть в дитячому футболі, не можуть собі дозволити команди з претензією на лідерство. Ворскла гідно виглядала в матчі з віце-чемпіоном. Полтавці чинили опір, навантажували оборону біло-синіх і, при можливості, контратакували, хоча й без везіння не обійшлося. Кияни мали безліч моментів для взяття воріт, але жодного не використали. Чи то ворота були зачаровані, чи то голкіпер полтавців спіймав кураж, але Динамо так і не змогло забити, скоротивши відрив від другого місця у таблиці лише до одного балу.

420 киян, незважаючи на страшенну спеку, приїхали пошизіти до Полтави. Як і завжди, у динамівських ультрас була чудова банерна лінія. Потужними зарядами та піснями вони гнали команду вперед. Проте Динамо було не схоже саме на себе. Забиті м’ячі біло-сині так і не побачили, тож наприкінці матчу фанати спалили заздалегідь приготоване для святкування голу піро.

Втім, основна новина тижня відбулась зовсім не на гостьовому секторі. Напередодні матчу у Полтаві фанати Динамо з 21-го сектору (Родичі) оголосили про закінчення перемир’я між ними і одеським блоком Сегедка. Формально мотив такого вчинку - одесити продовжують регулярно спілкуватись з фанатами московського Спартака, і Родичі не хочуть це терпіти. Але неформальних причин набагато більше, і публікувати їх зараз, поки Родичі не робили якихось офіційних заяв, немає сенсу.

В Полтаву Родичі вивезли дуже чисельний склад, такою кількістю вони не їздили на матчі, мабуть, з поїздки в Неаполь. Перед матчем із зарядами прийшли під сектор фанатів Ворскли (полтавчани входять до блоку Сегедки), сподіваючись зустріти там когось. Але зелено-білі до матчу не з’явились, розуміючи нерівні сили. Після цього Родичі заломились без квитків на гостьовий сектор, розштовхавши стюардів і поліцію. Але на секторі значної активності в підтримці команди не проявляли.

Полтавчани обурюються, що про намір киян закінчити перемир’я вони дізнались лише за день до матчу, інакше змогли б зібрати якісний склад і підтягнути бійців з інших міст. Втім, вже через тиждень одесити повинні приїхати до Києва на гру проти Олімпіка, і диванні експерти вже обговорюють можливі розвитки подій. На секторі ж Ворскли в цей вечір було зовсім сумно - поодинокі заряди, млява підтримка і слабенька банерна лінія.

Сьогодні ввечері банда Capitals опублікувала заяву, що вони та їх союзники не бачать підстав для припинення перемир’я і не збираються з’ясовувати стосунки на стадіонах, поки в країні йде війна. Такої ж позиції притримуються й інші угрупування трибуни WBC.