Прем’єр-ліга. Тур 5
15 серпня 2017
Спекотна погода продовжує панувати на території нашої країни та відлякує глядачів на трибунах. Можливо, причина і в сезоні відпусток, тож на секторах у цьому турі, як і в попередньому, народу було зовсім мізер. Хочеться вірити, що восени ситуація зміниться. Другий тиждень увага прикута до ситуації щодо перемир’я між мобом Родичі та представниками Сегедки. Гаряче було у цьому турі і в Маріуполі, куди завітали ультрас Карпат. Тож всі подробиці та деталі можна дізнатися з нашого звіту.

Динамо - Зірка 3:0 (11.08.2017)
Кияни розпочали гру проти більш скромного суперника з оборонних дій, лише іноді пускаючись у небезпечні атаки. Такий темп гри аж ніяк не влаштовував вболівальників біло-синіх, які очікували зовсім іншого результату. Динамівці створили достатньо моментів, щоб зняти питання щодо переможця ще до перерви, але постійно не вистачало останньої технічної дії. Успіх господарям приніс вихід Гармаша, кияни одразу почали грати гостріше, і це принесло результат. У кропивничан не виявилося плану Б на випадок форс-мажору після пропущеного голу. Зірка намагалася атакувати, але відчувалося, що віри у позитивний результат практично немає. Кияни заробили пенальті, Ярмоленко спокійно його реалізував, а три хвилини по тому вже з гри ще раз засмутив гостей. Динамо, не особливо викладаючись, взяло три очки і зберегло за підсумками туру одноосібне лідерство в таблиці. Зірка непогано виглядала в обороні (до першого пропущеного), але цього в боротьбі за виживання мало.

Спочатку ця гра мала відбуватися за порожніх трибун через незадовільну поведінку київських ультрас. Але динамівське керівництво скористалося правом апеляції та в останній момент ФФУ допустило глядачів на матч. Ультрас біло-синіх закликали приходити на гру без піротехніки. В поточному турі сектор киян виглядав не надто яскраво. Та й відвідуваність домашнього сектору - просто плакати хочеться. Сектор Родичів зібрався лише на 20-й хвилині матчу, за весь матч вони зробили 5-7 зарядів, цього дня у них були справи поважливіше.

Четверо гостей з Кропивницького відвідали гру у столиці. Вболівальники прикрасили паркан поодиноким банером та майже в повній тиші спостерігали за фіаско своєї команди. Представників жовто-зеленого сектору на стадіоні не було, натомість вони чекали під стадіоном разом з одеситами та рештою представників блоку Сегедка. Як відомо, тиждень тому угрупування Родичі вирішило припинити перемир’я, кинувши виклик блоку Сегедка. Одесити виклик прийняли і приїхали до Києва під стадіон, замість того аби визначити хто сильніший на лісовій галявині. Після гри обидві сторони зустрілись, сутичка завершилась після втручання копів. На жаль, жага до піару і якісь незрозумілі амбіції ставлять під загрозу те, що створювалось усіма фанатськими рухами країни три роки тому. Варто зазначити, що представники трибуни WBC вже чітко дали зрозуміти, що вони категорично проти порушення перемир’я і не будуть вмішуватись в ці розбірки. Такої ж позиції притримуються і Театрали з Одеси.
Сектор киян
Кропивничани на виїзді

Сталь - Ворскла 0:1 (12.08.2017)
Сталь знову програла, команди знову не вистачає на останні хвилини зустрічі. У поєдинку з Ворсклою сталевари грали по рахунку, раціонально і без зайвого ризику, розуміючи, хто фаворит зустрічі і як краще діяти проти полтавців на неймовірній спеці. Можна сказати, що матч цей був нічийним, якби не прикра помилка захисників команди з Кам’янського на останніх хвилинах гри. За невеликої переваги Ворскли пройшов перший тайм, однак Сталь намагалася використовувати кожну мінімальну можливість для контратаки. Небезпечних же моментів було створено зовсім небагато, з оглядкою на свої ворота атакували як полтавці, так і сталевари. У 90 хвилинах зустрічі події складалися на користь кам’янців, якби номінальні господарі були трохи більш фартовими, могли б і виграти, але футбол гра вибаглива і непередбачувана.

Сталевари дотримались свого слова припинити підтримувати команду, якщо кам’янці не будуть грати на власному стадіоні у своєму місці. В крайніх зустрічах ультрас Сталі на матчах команди помічені не були.

34 вболівальники були присутні на секторі гостей. Активні ворскляни об’єдналися з автофанами, влаштувавши команді доволі непогану підтримку з потужним звуком. Тим часом у дворах біля стадіону зібрались Родичі, які хотіли продовження танців. Після гри на трьох машинах вони впали на хвіст за спринтером полтавчан. За цей час Ворскла зібрала общак в Полтаві і чекала на гостей, але далі Пирятина вони не поїхали.
Фанати Ворскли

Верес - Зоря 0:1 (12.08.2017)
Ледь не після кожного матчу в поточному сезоні Юрій Вернидуб був готовий іти у відставку, але кожного разу тренер та керівництво клубу знаходять для себе мотивацію продовжувати співпрацю. У Вереса таких проблем немає. Рівненська команда досить впевнено стартувала у вищому дивізіоні, демонструючи амбіції з ходу вийти до першої шістки. Перший тайм у виконанні Зорі - справжні муки, які стали логічним продовженням невдалого старту сезону. За 45 хвилин гри підопічні Вернидуба жодного разу по-справжньому не загрожували воротам суперника. Верес діяв не набагато ефективніше, проте номінальні господарі принаймні грали з помітно кращим настроєм, що змусило голкіпера луганців декілька разів понервувати. Після перерви гостям нарешті вдалось активізувати фланги, що в підсумку зіграло ключову роль. Розв’язка наступила на 76-й хвилині, коли Зоря нарешті забила. Рівняни одразу ж кинулися відіграватись, але за 10 хвилин, що залишились, так і не змогли вразити ворота суперника.

Цікава ситуація з двіжем в Рівному - на виїзди хоч і невеликим складом, але їздять, а от "домашні" ігри у Львові ігнорують. За них віддувається фан-клуб і активна кузьма, цього разу на Львів-арені зібралось майже півтори тисячі вболівальників Вереса.

10 луганців вболівало за Зорю на виїзді. Гості завішали паркан одним банером та двома жовто-синіми прапорами. Великою активністю луганці не виділялися, скромно спостерігаючи за тим, як команда вперше перемагає за довгий час.
Фан-клуб Вереса на львівському вокзалі
Сектор гостей

Олександрія - Шахтар 1:2 (12.08.2017)
Олександрія змусила грати Шахтар за своїми правилами. Господарі не лізли стрімголов вперед, зробивши ставку на захист. Гості прийняли правила, але намагався взяти своє хитрістю, виманюючи суперника, запрошували його вступати у відбір, пресингувати і, як наслідок, оголяти тили. Але Олександрія уже достатньо досвідчена, та на подібні пастки не купилася. Матч проходив майже без моментів. На старті був спалах від Шахтаря, а далі – в’язка боротьба. Аж поки господарі не навалилися на суперника всією масою тіла та поки не забили гол. Радість від успіху тривала недовго. Донеччани швидко відігралися. Другий тайм за характером був іншим. Олександрія створила декілька моментів, але в подальшому правила диктували гірники. Наприкінці поєдинку господарі зуміли перелаштуватися і змусили суперника понервувати. Було гаряче, але майстерності олександрійцям не вистачило.

Трохи більше 60 ультрас шизіло за господарів у матчі проти донеччан. Місцеві вболівальники влаштували своїй команді непогану підтримку. Сектор гнав Олександрію від свистка до свистка, постійно заряджаючи. Навіть не дивлячись на поразку господарів, олександрійці можуть пишатися грою команди.

На жаль, фото фанатів Шахтаря у цьому турі відсутні, маємо скріншот з клубного відео, де трохи видно сектор гірників.
Ультрас Олександрії
Шахтар на виїзді

Маріуполь - Карпати 3:0 (13.08.2017)
Команди зіграли в минулому турі абсолютно дзеркально. Львів’яни перемогли сталеварів, а маріупольці програли гірникам. Тим не менш, фаворитом зустрічі все рівно вважалися приазовці, які в цьому чемпіонаті виглядають більш сильно. Маріуполь не став відкладати справи у довгий ящик, вже на 10-й хвилині відкривши рахунок у матчі. Вже через 8 хвилин господарі подвоїли рахунок. Карпати намагалися врятувати гру, і навіть перехопили ініціативу у другому таймі, але створити по-справжньому небезпечні моменти у воріт суперника так і не змогли. А на доданих арбітром хвилинах зелені леви ще раз пропустили. Приазовці набрали чергові три бали і підтвердили серйозність своїх претензій на місця у топ-6, а львів’яни з такою грою ризикують скоро отримати нового тренера.

Скільки народу зібралося для підтримки маріупольської команди, важко відзначити, адже єдине фото не відображає в повній мірі події на секторі. Нудно там точно не було, хлопці активно заряджали та співали, тим паче рахунок дозволяв пошизіти в повній мірі. Варто зазначити, що на стадіоні цього вечора зібралось 9 тисяч глядачів, що робить цей матч найбільш відвідуваним в турі.

50 львів’ян подолали чималу кількість кілометрів аби підтримати рідну команду. Але навряд чи цей виїзд подарував їм позитивні емоції. Як і очікувалося, в Маріуполі були різні провокації вати, бездіяльність стюардів та ігнор української мови. На секторі відбулася бійка фанатів Карпат зі стюардами через те, що останні заважали підпалити трофейний російський прапор. А потім ще і команда відверто розчарувала, розгромно програвши. Після матчу між вболівальниками зі Львова та гравцями відбулася відверта чоловіча розмова. Ультрас категорично не задоволені грою команди і останніми результатами, які демонструє львівський клуб. Хлопці з сектору пригрозили футболістам, якщо ті не виграють гру у Кубку України (проти Прикарпаття), то будуть відбуватися погроми. Також фанатів не влаштувало те, що до сектору підійшло тільки 5 футболістів. Варто зазначити, що догляд при вході на гостьовий сектор в Маріупол,і мабуть, найбільш жорсткий в Україні, це варто взяти до уваги киянам, які можуть зіграти тут через два тижні. А можуть і не зіграти...
Сектор господарів
Львів’яни на виїзді

Олімпік - Чорноморець 1:0 (13.08.2017)
Третю гру поспіль Олімпік у якості господаря обіграє Чорноморець з рахунком 1:0. При цьому в грі було безліч хороших моментів, небезпечних атак і смачних ударів по воротах. Для моряків донецька команда очевидно стає дуже незручним суперником. Почали матч гості трохи активніше, відчувалося у одеситів бажання довести, що вони не заслужено перебувають в підвалах турнірної таблиці, однак небезпечні моменти можна перерахувати на пальцях.. Поступово олімпійці вирівняли гру, стали більше часу проводити з м’ячем, взяли під контроль центр поля і почали створювати свої моменти. Потім почалися своєрідні гойдалки, в яких суперники обмінялися дуже небезпечними моментами. Після перерви Олімпік додав у швидкості, став більше дорожити м’ячем і уважніше ставитися до своїх моментів. Одна з таких атак донеччан привела до голу. І все ж Чорноморець не здавався, намагався більше володіти м’ячем, наполегливо шукав свій шанс біля воріт суперника, ось тільки не складалося у гостей з реалізацією моментів.

30 одеситів відвідало гру на стадіоні ім. В.Лобановського, де зараз базується донецька команда. Така кількість викликає як мінімум подив, адже на п’ятничну мутку в Києві одесити зібрали вдвічі більше. Моряки привезли з собою декілька банерів та прапор України. Вкотре одеські ультрас покидають стадіон у пригніченому стані, адже їх команда знову програла.