Прем’єр-ліга. Тур 16
21 листопада 2017
З приходом холодів та дощової погоди низька відвідуваність на стадіонах та секторах стала ще нижчою. Виключенням став матч у Кропивницькому, де чисельну підтримку своїй команді забезпечили фанати Зірки та кияни, які спалили значну кількість піро. Доволі яскраво виглядали і луганські ультрас, а от матч у Львові взагалі пройшов при порожніх трибунах. Детальніше про події 16-го туру можна дізнатися з нашого звіту.

Шахтар - Олександрія 1:2 (17.11.2017)
Підопічні Фонсеки з перших хвилин заволоділи ініціативою і провели кілька хороших атак, ось тільки Олександрія не виглядала слабкою - чіплялася за м’яч, боролася і намагалися проводити свої контрвипади. Череда помилок Шахтаря, яка почалася з втрати м’яча в центрі поля, призвела до логічного взяття воріт гостями. Відігралися донеччани миттєво, вже в наступній атаці. Здавалося б, тепер гра піде за звичним сценарієм і господарі дотиснуть суперника, однак Олександрія йшла уперед, і вже в наступній швидкій атаці повела в рахунку. Помаранчево-чорні почали нервувати. Оборонятися гірникам доводилося так само часто, як і атакувати, гра набула характеру принципової битви, особливо в другому таймі - почалися фоли і жорстка боротьба. Однак навіть заміни рахунку на табло так і не змінили.

Трохи більше 40 фанатів прийшли підтримати гірників в домашньому матчі. Помаранчево-чорні влаштували команді досить непоганий супорт з гучним для такої кількості звуком. Як і в попередніх матчах донеччани прикрасили паркан сектору патріотичними банерами. На жаль активна підтримка не допомогла донецькій команді здобути три пункти та порадувати своїх вболівальників.

Не так багато олександрійських фанатів змогли дістатися стадіону Металіст у робочий день. Проте і в такій кількості хлопці шизіли як могли, що добре було чутно не тільки на весь стадіон, а й у трансляції. Останній місяць на команду і тренера накотилося багато хвиль критики, тільки небайдужий нарікав на погану гру команди та виливав безліч бруду в бік тренера та гравців. А от цього не робили, і постійно захищали свого тренера і тих гравців, які цього достойні. Саме тому взаємні оплески після фінального свистка були такими щирими.
Сектор Шахтаря
Олександрійці на виїзді

Зірка - Динамо 0:2 (18.11.2017)
За всіма статтями Динамо переграло Зірку: швидшими та більш націленими на ворота суперника були гості, повністю контролювали центральний плацдарм та проводили дуже багато небезпечних атак. Особливо ударно підопічні Хацкевича провели середину першого тайму, що власне принесло успіх динамівцям, в подальшому вони діяли більш обережно, хоча повністю перевагу кропивничанам так і не віддали. У господарів мало що виходило в атаці, іноді сил не вистачало підопічним Монарьова, іноді везіння і волі до перемоги. Кияни грали агресивно і навіть мали змогу закінчити гру з розгромним рахунком. Але і цього вистачило задля того, щоб скоротити відстань від Шахтаря, який напередодні втратив очки.

Банда Iron Star Firm влаштувала невеличку ходу перед грою, звісно не обійшлося і без піротехніки. На секторі зібралася чисельна підтримка, понад 80 фанатів. Традиційно використовувалися декілька прапорів, не так багато як в минулих домашніх зустрічах. Приблизно така ж кількість підтримувала кропивничан і на сусідньому секторі. Вулкани були менш активними, заряджали рідко, але в їх репертуарі було набагато більше україномовних зарядів.

240 киян пробило виїзд до Кропивницького. Хохли знову потішили гарною банерною лінією. Звук моментами бум непоганим, але могло бути й активніше. Також динамівські ультрас запам’ятаються в цій грі спаленим піро - після обох голів і наприкінці матчу. На гостьовому секторі були лише представники WBC - Родичі на стадіоні так і не з’явились. Кажуть, що до Кропивницького вони таки їхали, а в місті їх чекав склад одеситів. Але на стадіоні не було ні тих ні інших.
Фанати Зірки
Сектор Динамо

Зоря - Верес 1:1 (18.11.2017)
Активніше гру розпочали гості, які на старті зустрічі встигли декілька разів пробити по воротам. Дуже важко було Зорі боротися проти стандартів у виконанні Вереса, проте не дивлячись на те, що підопічні Вірта часто вигравали верхову боротьбу, до акцентованих ударів практично не доходило. І хоча гості більше володіли ініціативою, першими забили господарі на 28-й хвилині матчу. Другий тайм активніше почала Зоря, а Верес взагалі залишився у меншості. Вилучення тільки розлютило гостей, які кинулися великими силами уперед і зрівняли рахунок. У багатьох лишились запитання по цьому голу, адже забивали рівняни якщо не з офсайду, то після нападу на воротаря. Решту матчу Зоря провела в спробах атакувати, але, напевно, більше шансів вийти вперед мав Верес, який продовжував тікати в контратаки. У кінцівці матчу луганцям вдалося притиснути гостей до їхніх воріт, але отримати з цього практичну користь команді не вдалося.

Порядку 50 вболівальників чорно-білих шизіло за господарів. Цього разу луганці виділялися завдяки клубному дрес-коду. Під гуркіт барабану, як завжди потужним звуком гнали господарів до перемоги. Після гри команда підійшла до сектору подякувати фанатам за підтримку.
Ультрас Зорі

Карпати - Маріуполь 0:1 (18.11.2017)
З перших хвилин команди по черзі володіли ініціативою, а порушили цю послідовність маріупольці на 19 хвилині гри, коли вийшли уперед. Відразу після цього гості стали грати глибше і розраховували на контрвипади. У львів’ян були моменти, щоб відновити паритет та чогось у цей вечір їм не вистачало. Після перерви Карпати активізувалися та провели ряд небезпечних атак, але м’яч вперто не летів у ворота гостей. В подальшому Маріуполь більше думав про те, як зберегти перевагу, аніж як забити другий гол. Карпатам варто віддати належне, вони билися до останньої секунди, але вразити ворота Худжамова так і не змогли.

Звітний поєдинок відбувався за порожніх трибун. ФФУ покарала львівський клуб за поведінку його вболівальників у матчі 10-го туру проти Чорноморця. З боку львів’ян було декілька ультрас, які катають золотник, і яким все ж таки вдалося потрапити на стадіон. Один фанат з Маріуполя також був присутнім на цьому матчі. Трохи пізніше додамо його фото з цього виїзду.

Ворскла - Сталь 1:1 (19.11.2017)
На правах господарів полтавці відразу почали активніше. Їм просто не щастило. За 90 хвилин гри зелено-білі створили з десяток нагод, які за іншого збігу обставин обов’язково б закінчились голом. Раз за разом господарі загрожували воротам сталеварів, але забити змогли лише на початку другого тайму. Здавалося ворсклянам полегшає, і далі забивати буде легше. Але Сталь не розгубилася, не розсипалась, а навпаки мобілізувалась та скористалась бажанням Ворскли віддати ініціативу. Перші атаки носили символічний характер, а потім старання гостей переросли в гол, і на табло світилися дві одиниці. А далі були недолугі спроби Ворскли вирвати перемогу та спокійна гра у захисті гостей.

І ніби то полтавці показують непоганий футбол, і займають місце у першій п’ятірці, а вболівальники вперто не хочуть підтримувати місцеву команду. Що є причиною важко сказати, але виїзні матчі викликають у фанатів куди більший інтерес, і на них збирається більше народу ніж на домашках. Ця гра не стала виключення, на секторі зібралося менше 30 вболівальників, які іноді підтримували своїх кволими зарядами.
Сектор господарів

Чорноморець - Олімпік 2:1 (19.11.2017)
Два абсолютно різних тайми видали команди, до перерви Чорноморець справляв враження кризової і дуже скутої в своїх діях команди. Олімпік в Одесі відчував себе повноправним господарем, але абсолютно ніхто не очікував, що у підопічних Дулуба раптом з’явиться характер. Дебют був за гостями, а господарі те й діло відбивалися. Іноді одесити проводили атаки, але назвати їх дуже гострими і небезпечними важко. У другому таймі Чорноморець захопив ініціативу і вийшов уперед на 58-й хвилині. За старою звичкою підопічні Санжара постаралися підвищити темп, додати в усіх компонентах гри, ось тільки моряки вже не збиралися відступати. Ще кілька напівмоментів було у господарів, а потім рахунок став 2:0. За такого рахунку стало зрозуміло, що врятувати гру донеччани не зможуть, хоча у компенсований час гості один гол таки відіграли.

Одним фото навряд чи можна передати атмосферу з сектору одеситів. Але маємо те, що маємо. В цілому цікавість цей матч не викликав, трибуни були майже порожніми.