Прем’єр-ліга. Тур 19
12 грудня 2017
На минулих вихідних відлунали крайні в цьому році матчі в УПЛ. Новорічна атмосфера витає у повітрі, тож переважна кількість двіжів охопив передсвятковий настрій, тому і дрес-код був відповідний. На заключні тури фанати більшості клубів приберегли піро-шоу, а серед всіх найбільше виділилися одесити, які підготували банер. Не обійшлося і без суддівських скандалів, червоних карток та сутичок на полі, як не як, заключні матчі. Взагалі, пристрасті кипіли як і на трибунах, так і на полі. Про всі перипетії 19-го туру можна дізнатися з традиційного звіту від нашого порталу.

Чорноморець - Зірка 3:3 (09.12.2017)
Навіть тепла погода, за грудневими мірками, так і не змогла залучити вболівальників на трибуни. Більшість пасла задніх та записалася в диванні експерти, а подивитися було на що. Футболістів, схоже, цей факт спочатку розчарував. Швидкості були непоганими, однак жорстка гра в традиційній для українського чемпіонату боротьбі призвела до того, що за стартові практично двадцять хвилин не було нанесено жодного удару навіть в напрямку воріт. Розбігалися одні та інші лише під кінець тайму. Господарі навіть встигли повести в рахунку під завісу першої частини гри. Одразу ж після перерви кропивничани встановили паритет. Радість гостей була відносно недовгою, оскільки вже через 6 хвилин моряки знову вийшли вперед. Ближче до кінця другого тайму гості знову зрівняли рахунок. На цьому перестрілка не завершилася, і обидві команди розписалися у воротах один одного ще двічі.

Чудову підтримку в крайній грі року влаштували фанати одеській команді. Не влаштовуючи надзвичайних перфів протягом першої частини сезону, моряки берегли справжню шизу на заключний поєдинок. Так, на гру було підготовано величезний банер, на якому було зображено визначні пам’ятки Одеси та напис «Есть город, который я вижу во сне». Стосовно кількості народу на секторі, в минулих матчах відвідуваність була і більшою. Не обійшлося і без масштабного піро-шоу. Одесити відірвалися на славу.

35 фанатів з Кропивницького пробили виїзд до Одеси. Кропивничани залюбки прогулювалися містом, роблячи світлини на згадку. На секторі у гостей була чудова банерна лінія. Звук часом був доволі непоганий. Як і переважна більшість двіжів, кропивничани спалили значну кількість піро.
Сектор Чорноморця
Кропивничани на виїзді

Верес - Карпати 2:2 (09.12.2017)
Західноукраїнське дербі проходило у Львові, проте Карпати були номінальними гостями. Окрім того, на трибунах візуально було більше вболівальників з Рівного, ніж львів’ян. Однак після першого тайму навряд чи знайшовся хоча б один фанат зі Львова, якого задовольнила гра команди. Карпати намагалися взяти гру під свій контроль, але швидко віддали перевагу господарям. В першій третині тайму «народний клуб» мав декілька можливостей забити, але скористався цим лише одного разу. Ще через 12 хвилин рахунок у матчі став 2:0 на користь Вересу. В другому таймі ситуація не змінилася, і команда з Рівного продовжувала насідати на ворота суперника. Ближче до завершення другого тайму Карпати нарешті прокинулися, забивши на 72-й хвилині. А ще через 15 хвилин рахунок було зрівняно, тож бойова нічия.

Як і в попередніх матчах, Чорний сектор ігнорує "домашні" матчі своєї команди, підтримку команді забезпечує фан-клуб та кузьма, якої у Рівному дуже немало.

Десь 125 львів’ян підтримувало команду на Львів-арені. Цього разу зелені леви зробили акцент в супорті на великі прапори. Також львів’яни вирішили провітрити вже відносно олдовий банер «Велике місто..» і використали два прапори, великих як банери, по краям. Для такої кількості народу на секторі звук був доволі непоганий, заключний матч року фанати Карпат провели без піро.
Фанати Карпат

Маріуполь - Сталь 4:2 (09.12.2017)
Перший тайм видався доволі прісним, навіть не дивлячись на забиті по ходу нього голи. Маріуполь володів ініціативою, і доволі несподіваним виглядало взяття воріт гостями. Однак перевагу не вдалося втримати надовго, і вже через неповних 10 хвилин маріупольці зрівняли рахунок. Ця нічия жодним чином не влаштовувала господарів поля. Другий тайм став смачненьким блюдом для футбольних гурманів. На полі відбувалася справжня спортивна боротьба, а темп матчу іноді підскакував до найвищого рівня. Гості мали декілька моментів, але в забиті голи їх так і не перевели. Маріуполь переломив хід гри та повернув її під свій контроль. Господарів прорвало у буквальному сенсі слова. Один за одним м’ячі почали влітати в сітку воріт суперника. Наприкінці матчу гості змогли відквитати один гол, але навряд чи він приніс багато радості вболівальникам Сталі.

На жаль, цього разу фото сектору маріупольців також відсутні.

Олімпік - Ворскла 1:4 (09.12.2017)
В центральному матчі ігрового дня УПЛ віч на віч зійшлися претенденти на третє місце в турнірці. З перших хвилин матчу гра проходила в цілому в рівній боротьбі, але при невеличкій перевазі Олімпіка. Першими, тим не менш, забили гості. Після пропущеного гола господарі поля повністю забрали м’яч під свій контроль, сподіваючись зрівняти рахунок, що їм і вдалося вже через 10 хвилин. Радість господарів тривала недовго, Ворскла знову вийшла вперед. А ще через 10 хвилин підопічні Сачка знову святкували взяття воріт. Протягом усього другого тайму господарі володіли ініціативою, але знову швидкий гол забили гості. Олімпік грав першим номером і створив більш ніж достатньо нагод для того, щоб принаймні скоротити рахунок. Однак донеччани свої шанси змарнували, а полтавці таки поставили крапку – забивши вчетверте.

Сектор олімпійців з кожним матчем розширюється все більше і більше. Цього разу сектор господарів налічував 20 чоловік. Навіть дощова погода не стала на заваді для підтримки улюбленої команди. Переважна кількість вболівальників була вдягнена у дощовики. На цю гру олімпійці підготували невеличку текстівку, трохи піро та бенгальських вогнів.

На гостьовому секторі зібралося 20 супортерів, частина з яких у якості новорічного перфомансу використала капелюшки Дідів Морозів. Гості влаштували команді непогану підтримку, зважаючи на наявність іншої нечисельної та неактивної публіки на стадіоні, фан-сектор було добре чутно. Гості розважалися, як могли. Так, після першого голу на бігові доріжки полетів рулон туалетного паперу, який ще довго був у центрі уваги. У другому таймі до активних ультрас долучилися звичайні вболівальники, і на секторі стало ще жвавіше. Після гри футболісти підійшли до фанатів, подякували за підтримку та кинули декілька футболок.
Сектор Олімпіка
Фанати Ворскли

Олександрія - Динамо 0:0 (10.12.2017)
Кияни на виїзді втратили чергові важливі очки з не найсильнішим із суперників. Лише одного разу команда Шарана змогла не програти Динамо, поступившись при цьому 13 разів. Але цього разу легкої прогулянки для киян не було. В першому таймі гра була рівною. Команди обмінювалися моментами, але контратаки Олександрії були куди гострішими, ніж у гостей. За весь перший тайм кияни не створили жодного моменту, який можна було б назвати по-справжньому гольовим. Після перерви динамівці почали діяти гостріше та мали низку непоганих моментів. Але фортуна в цей день була не на боці Динамо. Спочатку арбітр вилучив з лавки Лужного, а потім залишив киян у меншості, показавши червону Бесєдіну. Навіть попри вилучення, кияни намагалися створити бодай щось біля воріт суперника. На останніх хвилинах гри гості почали усіма силами штурмувати ворота господарів, але олександрійці дуже грамотно діяли в обороні.

45 активних зібрав сектор господарів. Цього разу олександрійці обійшлися без якихось особливих перфів. Ставка була зроблена на звукову підтримку. Деяка частина фанатів підтримала новорічний настрій та одягла новорічні капелюхи. Під кінець матчу - велика кількість піро та бенгальські вогники, суддя навіть був змушений на якийсь час зупинити гру. Після фінального свистка команда в майже повному складі підійшла подякувати фанатам за підтримку.

145 киян були присутніми на виїзді у Олександрії. Зважаючи на те, що це був вихідний день, і матч відбувався у зручний час, така кількість - це мізерно мало для столичного руху. Не дивлячись на кількість народу, на секторі звук був доволі солідним. Відверто бридка погода не злякала ультрас, і декілька відчайдухів стали по голому торсу. Біло-сині також не стали вигадувати велосипед та замість мега-перфів просто зробили піро-шоу, яким підвели риску над справді запеклою битвою, в якій кожна зі сторін щось втратила. Не дивлячись на негативний підсумок гри, футболісти знайшли в собі сміливість подякувати ультрас за сезон та потиснули їм руки.
Ультрас Олександрії
Сектор киян

Зоря - Шахтар 2:1 (10.12.2017)
Ніщо не віщувало такої дивовижної, неймовірної і навіть сенсаційної розв’язки в останньому матчі 2017-го року в УПЛ. Починалося все мирно, спокійно і очікувано, але поступово пристрасті загострилися до крайнощів, гравці перестали стримувати себе, і на останніх хвилинах напруга спалахнула яскравим полум’ям. Спочатку господарі володіли ініціативою, але тривало це недовго. Команди обмінювалися моментами, так і добіг кінця перший тайм. Лише на 52-й хвилині гості змогли розпечатати ворота суперника. Напруга на полі зростала, іноді ледь не доходило до бійок, результатом чого стали 3 вилучення у гірників. 11 на 8 догравали команди. Арбітр призначив пенальті у ворота гостей, господарі сповна скористалися моментом. А на останніх секундах зустрічі луганці таки дотисли Шахтар, скориставшись помилками суперників у штрафному. Після фінального свистка донеччани всією командою разом з тренерським штабом кинулися на головного арбітра, але нічого змінити вже було неможливо.

Порядку 130 фанатів зібрав сектор господарів на центральну гру туру. Чорно-білі напевно і не розраховували на таку розв’язку матчу. Віра ультрас в свою команду надихнула луганську команду на нові звершення. Гуркіт барабану, гучні заряди – луганці майже не змовкали протягом усього матчу. Новорічна атмосфера захопила і сектор господарів. Також луганці трохи попалили, піро не дуже часто можна зустріти на їх матчах.

40 донеччан пробили гру у Запоріжжі. Донецькі фанати влаштували справжній маскарад, одягнувши не тільки шапки Діда Мороза, а також і новорічні маски з зображенням різних тваринок та героїв. Виглядало дуже кумедно.