Прем’єр-ліга. Тур 21
27 лютого 2018
Зимовий футбол робить свою справу. Через морози та незадовільні погодні умови вболівальники надають перевагу футболу перед телевізором. Звітний тур не став виключенням з правил – дуже мало народу збирали матчі УПЛ на цих вихідних. Так, гра між Олімпіком та Сталлю встановила антирекорд відвідуваності. На цю гру в Києві прийшли лише 84 вболівальники, що є ледь не антирекордом у 26-річній історії чемпіонатів України. Чимось особливим українські ультрас на цьому тижні не запам’яталися. Можна виділити банер, створений одеситами, велику кількість піро від фанатів Динамо у Львові та фанатів Карпат в Одесі. Детальніше про всі події 21-го туру у нашому традиційному звіті.

Олександрія - Маріуполь 1:0 (24.02.2018)
Маріуполь з перших хвилин намагався забрати м’яч під свій контроль та шукав простір для розвитку атак. Господарі виглядали доволі пасивно, іноді задовольняючись навісними передачами з флангів. Гра була відверто нудною, а гострі моменти можна було перерахувати на пальцях однієї руки. Другий тайм гості почали набагато агресивніше та змусили суперника захищатися великими силами. Господарі також відповідали небезпечними ударами. Складалося враження, що до перерви на полі були інші команди, бо швидкості - а разом з ними і гострота гри - зросли в рази. На кінцівку у обох команд вже не вистачило сил, гості вперед все одно йшли, але відчувалося, що свіжості для загострення вже не було. Олександрія в рідкісній атаці заробила на чужій половині штрафний, з якого вдалося забити.

На першій домашній грі в новому році підтримати господарів зібралося не так багато народу, як хотілося б. Сектор господарів налічував 45 фанатів. Традиційно городяни прикрасили паркан сектору вже знайомими усім банерами. Звук був непоганим, особливо для такої кількості людей. Особлива активність від ультрас сектору була помітна у першому таймі. Лише скандування господарів хоч якось підштовхувало інших вболівальників не заснути по ходу “видовищної” гри. Після гри футболісти подякували фанатам за активну підтримку.

Двоє фанатів з Маріуполя пробило виїзд до Олександрії. Хлопці прикрасили сектор двома прапорами, які привезли з собою, та без особливого натхнення спостерігали за поразкою улюбленої команди.
Сектор Олександрії
Фанати Маріуполя

Чорноморець - Карпати 0:0 (24.02.2018)
Рясний снігопад не робив цей матч комфортним ні для глядачів, ні для футболістів. Одразу стало зрозуміло, що видовищної гри можна не чекати. Моряки на правах господарів з перших хвилин заволоділи ігровою перевагою та могли відкрити рахунок вже в дебюті гри, проте голкіпер гостей свої ворота врятував. У середині першого тайму гра трохи вирівнялася, і вже львів’яни загрожували воротам суперників. Трохи згодом одесити залишилися без свого капітана, який був вилучений. Гості одразу ж кинулися скористатися тим, що Чорноморець грає у меншості, але відкрити рахунок так і не виходило. Потім перевага перейшла до одеситів. Так гойдалки продовжувалися майже до фінального свистка. Наприкінці гри леви намагалися забити бодай один м’яч, проти пробити оборону Чорноморця львів’янам так і не вдалося.

20-й сектор одеситів підготував на гру банер з написом “З Чорноморцем б’ється серце Одеси ”. Як виявилося, це новий слоган одеського клубу, який вперше презентували на цьому матчі. Футболісти одеської команди перед грою вийшли у спеціальних футболках, на яких можна було побачити новий девіз клубу. Порядку 70 одеситів шизіло за моряків в цьому матчі. Звук моментами був досить гучним, тим паче на майже порожньому стадіоні. Снігова погода не завадила деяким представникам ультри стати по торсу.

Гарну підтримку підготували своїй команді ультрас зі Львова. Виїзд до Одеси, судячи з фото, відкатало близько 170-180 фанатів левів. Сектор прикрашала велика кількість розтягів та декілька червоно-чорних прапорів. Зелено-білі шизіли на повну – було і близько 50 фаєрів, був і голий торс.
Ультрас Чорноморця
Сектор Карпат

Олімпік - Сталь 2:0 (25.02.2018)
З перших хвилин донеччани заволоділи м’ячем і намагалися розтягнути захист суперників. Гості захищалися великими силами і першу третину тайму навіть не переходили на чужу половину поля. Втім, особливо небезпечних моментів у господарів так і не було. На перерву команди пішли з нулями на табло. У другій половини гри обидві команди відзначилися активними та гострими діями. Сталь доволі переконливо виглядала в атаці і своїми комбінаціями завдавала серйозних труднощів обороні суперника, проте у рахунку повели саме господарі. Потім Олімпік заробив пенальті та подвоїв свою перевагу. Сталевари намагалися відквитати хоча б один м’яч, але їх масовані атаки розбивалися об оборону суперника.

16 олімпійців підтримало господарів у матчі проти сталеварів. Варто відзначити, що з кожною грою прихильників донецької команди на секторі стає все більше.
Сектор Олімпіка

Зоря - Ворскла 3:0 (25.02.2018)
У дебюті активніше і більш організовано виглядала Ворскла, полтавці провели кілька змістовних атак, а потім вирішили перевести дух, чим і скористалися луганці. На правах господарів підопічні Вернидуба прибрали м’яч до своїх ніг, перехопили ініціативу і створили перші небезпечні моменти. Як і очікувалося, гра виходила напруженою, бойовою та нервовою, обидві команди боялися помилитися в обороні. Друга половина зустрічі пройшла в рівній та напруженій боротьбі, результатом якої стало вилучення гравця Ворскли. Господарі одразу ж скористалися чисельною перевагою та відкрили рахунок у матчі. Через 6 хвилин підопічні Вернидуба подвоїли перевагу у рахунку, знявши усі питання про переможця. А наприкінці гри луганці зробили рахунок непристойним, забивши втретє.

Як і в більшості попередніх матчів, пристойна кількість підтримувала господарів поля. Традиційно була чудова банерна лінія та потужний звук. Ще більше шаленіти луганських фанатів змусили події на полі, в яких Зоря влаштувала феєрію з голів, чим дуже порадувала своїх вболівальників. Після гри гравці підійшли подякувати своїх фанатам та навіть робили фото на фоні фан-сектору.

Про кількість зелено-білих на виїзді можемо судити лише по одному наявному фото.
Фанати Зорі
Ультрас Ворскли на виїзді

Шахтар - Зірка 5:0 (25.02.2018)
З перших хвилин команда Фонсеки стала нагнітати обстановку біля воріт Паста, створюючи при цьому багато небезпечних моментів. Зірка виглядала просто хлопчиками для биття. Всього 14 хвилин протрималися гості, не встигли провести жодної атаки і відчути м’яч, як пропустили. Не минуло й п’яти хвилин, як гірники забили вдруге. Ще через декілька хвилин кропивничани пропустили втретє. Шахтар і не думав зупинятися, все виходило у донеччан, вони комбінували і розігрували атаки на будь-який смак, часто били по воротах. У Зірки був всього один удар в поєдинку, який навіть не летів в створ воріт. Четвертий і п’ятий гол підопічні Фонсеки забили перед самим свистком на перерву. Другий тайм також проходив під диктовку донецької команди. Незграбні спроби Зірки забити гол престижу успіхом так і не увінчалися.

Гру у Харкові пробили 30 кропивничан, 20 з яких - з банди Iron Star. На жаль, якісних фото з сектору так і не вдалося знайти, то ж маємо лише таке колективне фото та декілька світлин колективу Iron Star.
Кропивничани на виїзді

Верес - Динамо 3:1 (25.02.2018)
Команди видали доволі захоплюючий поєдинок, в якому глядачі побачили все – голи, боротьбу, моменти, пенальті, поперечки, підлість та несправедливі рішення арбітра. Верес зумів здивувати киян вже на 13-й хвилині гри, коли відкрив рахунок у матчі. Але це були лише квіточки. Через 9 хвилин динамівці отримали справжній холодний душ. Господарі заробили пенальті, який чітко реалізували, а гості заробили вилучення, залишившись у меншості. Навіть програючи в два м’ячі, кияни особливо не поспішали нестись в атаку, а Верес спокійно продовжував контролювати гру. Наприкінці першого тайму Динамо таки відіграло один м’яч. Після перерви атаки киян стали трохи гострішими, проте із завершальним ударом нічого не клеїлося. Обидві команди грали жорстко, що спричинило бійку між командами, в результаті чого кияни взагалі стали грати вдев’ятьох. Пристрасті не стихали, і вже у господарів сталося вилучення. Гойдалки продовжувалися і далі, а фортуна цього вечора була більше на боці Вересу, який забив втретє.

У номінальних господарів поля була чимала підтримка. У Вереса на даний момент один з самих активних фан-клубів в країні, який не лише організовує поїздки на домашні ігри до Львова, а й займається банерною лінією, атрибутикою і т.д. Не зважаючи на бойкот домашніх ігор у Львові, з десяток молодих фанатів Вереса були помічені на трибунах разом зі своїм банером.

В першому таймі фанати Динамо знаходились на гостьовому секторі на другому ярусі. При вході на стадіон були невеликі трабли з мусорами, після чого космонавти заблокували турнікети і довго не пропускали біло-синіх на сектор. В перерві матчу кияни вирішили трохи пожвавити атмосферу на секторі - завалили паркан, розштовхали стюардів і перемістились на нижній ярус, ближче до поля. Звісно, не обійшлося і без піро. Кияни попалили від душі. Після гри футболісти підійшли кинути свої футболки фанатам, але біло-сині показали, що після програної гри футболки не приймуть. Футболку Буяльського, яка таки прилетіла на сектор, повернули йому назад... Загалом, близько 230 киян відвідали цей виїзд, також на секторі були помічені фанати Карпат.