Прем’єр-ліга. Тур 24 + Кубок України. 1/2 фіналу
18 квітня 2019
Чимось особливим з поміж попередніх турів, 24-й тур не запам’ятався. Фанатські сектори продовжують збирати незначну кількість народу. Серед колективів можна виділити фанатів Маріуполя, які підготували банер на гру проти Динамо та вивісили його на центральних трибунах. У фанатів Чорноморця поступово починає уриватися терпець, команда відверто розчаровує своє грою, тож ультрас не лишили це без уваги та намалювали відповідне полотно. Також ми не оминули увагою матчі 1/2 Кубка України, через що і відбулась невелика затримка цього звіту. Більш детально про всі події тижня можна прочитати на нашому сайті.

Маріуполь - Динамо 0:1 (13.04.2019)
З перших хвилин команди задали досить високий темп гри. Маріуполь був трохи активніше свого грізного візаві. Кияни ж після матчу кубкового матчу проти Шахтаря, грали напіврезервним складом - в старті вийшло багато молоді. Трохи розбігатися кияни змогли тільки після 20-ї хвилини. Після невпевненого страта гості освоїлися, пішли вперед великими силами і навіть притиснули господарів до їхніх воріт. Але і азовці гідно трималися, майже без провалів з невеликими помилками, що дозволило звести перший тайм до нульової нічиєї. Нічого не змінилося у другому таймі, хіба що, гості підсилили тиск на ворота азовців, стали більше контролювати м’яч і створювали більш якісні моменти. Господарі відповідали, може не так часто. Як тільки здалося, що гра заспокоїлася, що біло-сині змирилися і не мають сил на більш гострі атаки, Динамо вдалося забити. Далі гості добре захищалися, а господарі так і не змогли забити у ворота Бойка.

До гри проти одного з лідерів УПЛ азовці підійшли з великою серйозністю. На секторі господарів вже давно не збиралося стільки народу. Звук був потужним та злагодженим протягом усього матчу. На центральній трибуні фанати вивісили банер з написом «Чим більше труднощів в боротьбі, тим і перемога буде краше». Також азовці використовували на матчі багато прапорів. Маріуполь програв, але дорікнути фанатам команди немає в чому.

Порядку 120 киян пробили виїзд до Маріуполя. Гості були активними в межах своїх можливостей, але шиза була слабенькою. Як і на попередньому виїзді у Запоріжжя, справжня розкачка біло-синіх ультрас почалася лише після забитого голу. Тоді і звук став більш гучнішим, і сектор запалав від піро. На заваді не став навіть сильний дощ, який добряче намочив гостьовий сектор. Погода ще більше додала жару фан-сектору, деякі хлопці залюбки скинули мокрий одяг та стали по голому торсу.
Фанати Маріуполя
Ультрас Динамо

Шахтар - Зоря 3:0 (13.04.2019)
З перших хвилин підопічні Фонсеки заволоділи м’ячем і намагалися відкрити рахунок в матчі. Втім, до небезпечних моментів справа не доходила. Зоря чекала на свій шанс в контратаці. Один з таких випадів після перехоплення в центрі поля виглядав досить перспективно, але все в підсумку завершився неточним ударом від гостей. Гойдалки на полі тривали не надто довго. Донеччани заробили пенальті на 16-й хвилині та вирвалися уперед. Зоря після пропущеного голу не стала падати духом та мала свої моменти, які так і не стали гольовими. На початку другого тайму Зоря спробувала перехопити ініціативу, луганці збільшили швидкість, але майже одразу однією помилкою фактично вирішили долю зустрічі. Втрата м’яча на половині поля гірників обернулась швидкою атакою суперника та другим голом. Юрій Вернидуб намагався змінити гру за допомогою замін, але будь-якої гостроти свіжі гравці не додали. На останніх хвилинах матчу гірники зробили рахунок зовсім непристойним та поставили крапку в матчі.

Близько 40 фанатів зібрав сектор Шахтаря. Донеччани були доволі активними протягом усієї гри, з натхненням женучи команду до перемоги. На секторі були присутні фанати Шахтаря з Лозової, про що, свідчить банер на паркані. Настрій у донеччан був чудовий, адже команда без проблем здолала свого суперника та продовжила очолювати турнірну таблицю.

35 ультрас підтримали Зорю у Харкові. Разом з фанатами на секторі були присутні і звичайні вболівальники. Серед вже звичних банерів, паркан сектору гостей прикрашав банер на підтримку фаната Маріуполя та парамедика батальйону Госпітальєри, Миколи Волкова (Смурфіка). Декілька днів тому він отримав тяжке поранення та потребував допомоги. Нажаль, під час написання цього звіту стало відомо, що серце хлопця перестало битися…
Фанати Шахтаря
Сектор Зорі

Львів - Олександрія 1:2 (13.04.2019)
Олександрійці активно почали зустріч, заволодівши ігровою і територіальною перевагою, але не були гострі біля чужих воріт, що можна сказати і про їх суперника, який час від часу забирав м’яч під свій контроль. За весь перший тайм гості мали лише декілька моментів для взяття воріт, але так і не забили. Львів’яни були більше зосереджені на грі у захисті. Підопічні Шарана агресивно почали другий тайм в розрахунку забити швидкий гол, що їм і вдалося зробити. Львів одразу ж небезпечно відповів, але своїм шансом не скористався. Гості продовжували багато володіти м’ячем, давши зрозуміти, що їм недостатньо одного гола, друге взяття ворота сталося 58-й хвилині. Забезпечивши комфортну перевагу в рахунку, Олександрія віддала м’яч супернику, який, правда, не був успішний у своїх атакуючих починаннях. На 72-й хвилині львів’яни відродили інтригу, скоротивши відставання в рахунку. Але на більше господарів не вистачило, гру вони завершували удев’ятьох, два вилучення остаточно поставили крапку в матчі та на будь-яких спробах врятувати гру.

Якісних фото з цього матчу знайти не вдалося, тож маємо, що маємо. Судячи зі світлин, які нам вдалося знайти, Олександрію на виїзді підтримали близько 25 фанатів. В активності сектору гостей сумніватися не доводиться. Команда сповна віддячила своїм ультрас за підтримку, подарувавши перемогу.
Сектор Олександрії

Десна - Карпати 2:1 (14.04.2019)
Господарі заволоділи ігровою і територіальною перевагою відразу ж після стартового свистка, забитий гол не змусив себе довго чекати, вже на 8-й хвилині Десна відзначилася у воротах Карпат. Повівши в рахунку, сіверяни продовжили контролювати хід гри, розраховуючи розвинути свій успіх, але досить швидко пропустили гол у власні ворота. На 19-й хвилині леви встановили паритет. До закінчення першого тайму чернігівці багато володіли м’ячем, маючи намір розкрити оборону суперника і знову повести в рахунку, але так і не зуміли забити. Карпати ж провели кілька класних атак в кінцівці першої половини зустрічі, але до хоча б одного прицільного удару по воротах так і не дійшло. У другому таймі активніше були гості. Хоча потім гра йшла на зустрічних курсах, до того моменту поки на 71-й хвилині господарі не заробили пенальті. Рахунок на табло став 2:1. Після забитого гола господарі продовжували багато володіти м’ячем, при цьому не створюючи небезпечних моментів, а ближче до закінчення зустрічі вирішили віддати м’яч у володіння левам, які відчайдушно намагалися врятуватися, але так і не зуміли потривожити Паста.

З якісними фото з цього матчу також не склалося, тож довелося робити скріншоти. Перемогу Десни побачили трохи більше 40 фанатів.

Десь 26 львівських ультрас були помічені на гостьовому секторі у Чернігові.
Ультрас Десни
Львів’яни на виїзді

Арсенал - Ворскла 1:0 (14.04.2019)
Каноніри вступили в гру активніше за суперника, але довго не створювали небезпечних моментів. Ближче до середини першого тайму Ворскла забрала м’яч під свій контроль, проводячи багато часу на чужій половині поля, але гостям ніяк не вдавалося розкрити оборону суперника і нанести завершальний удар. До кінця першого тайму на полі відбувалися гойдалки, але жодна з команд так і не відкрила рахунок. У другому таймі у Арсенала відбувся ряд замін, які зіграли свою роль у матчі. Ворскла намагалася створити щось конструктивне, а замість того щоб забити, пропустила. Кияни ще деякий час володіли ігровою перевагою, після чого віддали його гостям, яким навіть вдалося відправити круглого у сітку, але гол не був зарахований через фол в атаці. А потім гості лишилися в меншості, що пішло на користь Арсеналу, який втримав задовільний для себе рахунок в матчі.

Чорноморець - Олімпік 1:1 (14.04.2019)
Одесити більше володіли ігровою перевагою, але гостріші моменти мали саме донеччани. Команди по черзі обмінялися гострими моментами, але в обох випадках обійшлося без взяття воріт. Згодом Чорноморець перехопив ініціативу та провів ряд небезпечних атак на ворота суперника. А далі спрацювало славнозвісне правило, в якому не забиваєш ти – забивають тобі. На 40-й хвилині донеччани вийшли уперед. Одесити потужно розпочали другий тайм, та на 62-й хвилині зрівняли рахунок на табло. Відновивши паритет, підопічні Червенкова продовжили гнути свою лінію, атакуючи великими силами, при цьому більше не створюючи небезпечних моментів. Далі гра поступово заспокоїлася та плавно переходила до свого завершення. Жодна з команд більше не забивала, а фінальний свисток зафіксував нічию.

Вже котрий домашній матч сектор одеситів влаштовує команді вогняну підтримку. 20-й сектор спалахує від різноманіття піро. Окрім злагодженого звуку, увагу привертав невеличкий банер, який було присвячено грі команди останнім часом. Чорноморець посідає останнє місце в турнірці та навряд чи може похвалитися чудовою грою. Здається в ультрас вже увірвався терпець, тож вони підготували таке звернення. Останні, до речі, вистраждали нічию в матчі проти Олімпіка.
Фанати Чорноморця

КУБОК УКРАЇНИ. 1/2 фіналу

Інгулець - Зоря 2:1 (17.04.2019)
14 фанатів підтримали Інгулець в матчі проти більш сильнішого суперника. В Петрово у цей день було справжнє свято, адже не кожного дня туди приїжджає грати представник УПЛ. Інгулець дав справжній бій представнику Вишки, і більше того, зміг переграти луганський клуб та пробитися до фіналу Кубку.

Півфінальний матч Кубка України між Інгульцем і луганською Зорею запам’ятався не лише сенсацією - першим в історії українського футболу виходом клубу нижчого дивізіону в фінал другого за значенням національного турніру. У середині другого тайму на виїзному секторі стадіону Інгулець у селі Петровому відбувся інцидент, який вочевидь отримає резонанс. Місцеві правоохоронці банально побили близько півсотні фанатів Зорі. Серед постраждалих було й двоє хлопців, які впродовж року знаходилися в полоні сепаратистів так званої ЛНР. Мова про обміняних на початку минулого року Владислава Овчаренка й Артема Ахмерова. Про цей інцидент більш детально розповів Влад Овчаренко. За словами Влада, поліцейські вдерлися на сектор без будь-яких передумов. «Перед матчем нас ніхто не ставив у рамки - те робіть, а цього ні, - говорить хлопець. - Нічого не говорили й коли на початку другого тайму на секторі загорілася піротехніка. Але хвилин через десять ми були оточені з усіх сторін. Нас залили перцевим газом і почали молотити кийками з усіх боків. Без розбору - хлопець ти чи дівчина, захищаєшся чи стоїш безучасно». За словами Овчаренка, поліцейські поводилися виключно свавільно, продовжували бити затриманих по дорозі від сектора до автозака. Такого безчинства правоохоронців на трибунах українських стадіонів Владислав не пам’ятає вже давно і обіцяє цієї брутальності працівників МВС без уваги не залишити.
Сектор Інгульця
Фанати Зорі

Дніпро-1 - Шахтар 0:2 (17.04.2019)
Друга сенсація ледь не сталася в матчі у Дніпрі. Перша команда УПЛ довго не могла розпечатати ворота суперника. Дніпро-1 показав пристойну гру, але в кінцівці матчу господарям трохи не вистачило сил. Як то кажуть, клас зіграв, а він у донецької команди набагато більше. Втім, донеччани сповна полоскотали нерви своїм фанатам, які приїхали підтримати команду у Дніпрі. Скільки народу було на гостьовому важко сказати з тих фото, які нам вдалося знайти. Донеччани трохи попалили після забитих голів. Тепер ультрас Шахтаря можуть готувати нову порцію піро на фінал Кубку, який відбудеться майже через місяць.