Зараз дуже поширена фраза Against Modern Football (англ.- проти сучасного футболу, далі скорочено: AMF) серед фанатів. Я не претендую на роль теоретика цього явища, хотів би просто викласти свою точку зору і пояснити, як я розумію, що таке AMF.

Почну я трохи незвично: включив днями один з наших центральних каналів, по якому демонстрували «Бумер». Що мене збентежило?.. Нецензурная лексика, яку так не люблять наші футбольні функціонери, лилася з екрану одного з популярних ТБ каналів. Скільки в цей час було людей в телевізорів? Скільки людей, перемикаючи канали, могли почути це»? Звичайно, можна говорити: «Цей фільм з «жовтим трикутником» і батьки прибрали дітей від екранів…» Суть не в цьому. Цей факт змусив мене пригадати всі наші розбирання по приводу «нецензурщини» на трибунах і ще раз подумати про такі поняття як система, подвійні стандарти і сучасний футбол.

Сучасний футбол став частиною системи. Не треба обурюватися і кричати, що обмежують вашу свободу. Проблема не в особах, фан-клубах і президентах. Проблема в системі. Вона придумує і диктує правила. Клуби, фан-клуби, президенти, всі вони всього лише частина системи. Хтось будував ілюзії? Наведу приклад: в кінці 2005 року Фан-клуб Динамо Київ зробив для фанатів 500 роз з дизайном, розробленим самими фанатами. Це була смугаста біло-синя роза з кельтським хрестом і літерами «FCDK». Але система диктує правила і, аби зараз почалися розмови про виробництво таких роз за рахунок Фан-клуба, люди, напевно свідомість би втратили.

Футбол - спорт № 1 в світі. Найпопулярніший. В сучасному світі, де практично все зрештою зводиться до ідеї гонитви за «золотою жилою», такий сегмент життєвих інтересів людей не міг залишитися без уваги… Спортом № 1 футбол зробили вболівальники, він завжди був розвагою для «простих» людей. Вони приходили на стадіон, щоб забути про проблеми, відпочити, відчути азарт. Якщо люди помічали якусь фальш, вони відкрито про це заявляли (випадки масових безладів не були рідкістю в СРСР). Люди приходили переживати за команди, в яких грали «хлопці з сусіднього двора» не у прямому розумінні цієї фрази звичайно, але, в порівнянні з сьогоднішніми пафосними полупідарамі і різноколірними легіонерами, це так.

Сучасному футболу не потрібні фанати, які кричатимуть «суддя - підарас!», або які ображатимуть фанатів команди, проти якої грає ваш клуб. Система придумала правила, в яких немає місця таким явищам. Дивитеся футбол, любите гравців, любите легіонерів. Любите всіх. Любите нас. Ми піклуємося про вас. Ми робимо цей футбол для вас. Лише не треба матюкатися, не треба агресії, не ображайте суддю, не ображайте легіонерів, не треба піротехніки.

Для кого в результаті зроблений цей футбол? З'являються сімейні сектори. Походи на футбол стали в один ряд з походом в ресторани швидкого харчування. Гамбургер - кола - футбол. З'являються такі категорії уболівальників як «дівчата-малолітки», які сохнуть по солодкуватим нападникам… Справжніми уболівальниками тепер стали усюдисущі теоретики «всього і вся» (вони ж інет-п**дуни), ті самі які сидять, в основному, на центральних секторах з сезонним абонементом в кишені і думають, що вони головні персони на цьому святі життя.

Футбол створений для них…

Так, брат, ця гра створена для тебе!!! Тисячу разів «ТАК»!!! Лише час початку матчів і дні ми виберемо такі, які ВИГІДНІ рекламодавцям і телекомпаніям. Так, і ще: твій улюблений гравець може хоч завтра перейти в найненависніший тобі клуб тому що там більше заплатять і твоя думка, друже, НІКОГО НЕ ХВИЛЮЄ!!! Гравцеві ж теж треба годувати сім'ю, заливати 98-й бензин в свій Порше або Мерс або хз що у них там. Та і навіщо йому себе калічити? Можна просто навчитися картинно падати при кожній слушній нагоді (ще одна відмінна риса сучасних «мужчин»-футболістов).

До речі, ти, звичайно, вибач, якщо на початку сезону ти прийдеш за абонементом і побачиш, що його ціна якось нереально зросла. Якщо люди підуть на стадіон то попит народить пропозицію. «Це шоу-бізнес, мама, і він буде з тобою або без… !»©

Ще ці справжні уболівальники люблять пописати в Інтернеті про те, що їм не подобається: «Фанати матюкалися!!! Зупиніть беззаконня!!!», «Чому немає самовіддачі на полі??? Яку політику веде президент???» Чоловіки? Стілець, монітор і немає людини. © Віртуальне вираження емоцій. У реальному житті всі все толерантно терплять… Пишіть далі…

В принципі, так, футбол підстроюють під вас, справжні уболівальники. Системі не потрібні люди, які відкрито заявляють про те, що їм не подобається. Системі потрібні ОВОЧІ, які можуть лише віртуально щось «робити»… Системі властиві подвійні стандарти. Можна подумати, що матюкаються лише фанати. Б'ються лише фанати. Ненавидять інородців лише фанати. Ви ніколи не чули неприємні слова про жидів від своїх родичів або друзів? Від начальства? Не вірю!!! Я впевнений, що коли в ПЛ чи ПФЛ чи ФФУ якомусь функціонерові потрапляє на стіл звіт про матч, де відрізнилися уболівальники, він не приховуючи емоцій говорить: ЯК ЖЕ З**БАЛИ ЦІ ДОВБО**И!!!

По телебаченню можна показувати голих людей, показувати фільми, в яких звучать нецензурні вирази, а на трибунах не можна розвертати банера з голою сракою і кричати слово «Х*Й». Звичайно, адже ТБ приносить величезні бабки, а ви сьогодні кричите «Х*Й» на трибунах а завтра взагалі захочете встановити СВОЇ ПРАВИЛА.

Побудова такого ладу на трибунах і взагалі в нашому суспільстві виглядає якось безглуздо, безглуздо і сумно. Сумно, що у нас більшість «таких» людей… Країна, де політики - недоторкані напівбоги, де діти напівбогів можуть збивати «простих» людей на своїх дорогущих машинах знаходячись в алко або нарко чаді і з 100% долею вірогідності уникнуть покарання. Країна, де влада кришує наркоторгівлю. І ще багато всякої несправедлівой х**ні відбувається в Україні. А піпл хаває ©, Нас – е*ут, а ми - кріпчаємо!!! Як і у багатьох випадках закон рівний для всіх, але не всі рівні перед законом.

У нас в Україні Modern Football лише починає закручувати гайки. ЄВРО-2012 лише прискорює процес. У нас не все так сумно, як, наприклад, в Англії. Там уболівальники можуть стояти на трибунах лише там, де вони не заважатимуть «справжнім вболівальникам». Ось і доводиться фанатам забиратися під дах на самий верх верхніх ярусів, залишаючи свої трибуни і місця справжнім уболівальникам серед яких все більше пакистанців і людей з жовтим кольором шкіри… В центральних секторах теж обмежують прояв емоцій: встала людина - намагається «завести сектор», до нього біжить стюард і повідомляє що це – перший і останній раз…

Я не знаю, чи є у всього цього якийсь «командный центр», чи існують засідання «сіонських мудреців», але однозначно щось не так в цьому світі… сподіватимемося, що колись ми прийдемо на рідний стадіон пофанатіти за улюблений з дитинства клуб у якому гратимуть «хлопці з сусіднього двора», а поки що: AGAINST MODERN FOOTBALL!

Взято з white-blue.kiev.ua