Українська мова
Перейти до сторінки 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  далі

Відповісти    Форум на ultras.org.ua » Розмови про все підряд Попередня тема
Наступна тема
Українська мова
Автор Повідомлення
roter_schnee
модератор

fcdd

Відповісти цитуючи
Контекст: http://ukrultras.com/forum/viewtopic.php?p=46423#46423
Вареник8T написав:
roter_schnee написав:
Отдавайте свои отчеты для перевода на украинский полтавчанам - у них самый адекватный и правильный вариант нашего языка.
Взагалі так було років 200 тому, а зараз в них суржик суржикомSmile))

Нет. Это не суржик. Про сёла в области не скажу, но в самой Полтаве разговаривают на правильном украинском. Сколько ни попадаю туда на выезда, да и просто так - всегда слышал правильный красивый язык.

Суржик это больше на юг, юго-восток и север, северо-восток, ближе к границе и на Слобожанщину. Вот там да, там шопопало, а не украинский.

Про диалекты Западной Украины я ваще молчу. Хоть я и проводил на Волыни каждые летние каникулы, но "львівська гвара" (ну или как там её правильно называют) для меня звучит диковато, не говоря уже о наречиях Закарпатья и Карпат. Хотя казалось бы шо Волынь, шо Галичина почти один языковой регион. %)

Собственно дискасс.
20 Sep 2010 11:24 Переглянути профіль фаната Відіслати приватне повідомлення
K.

fcvp

Відповісти цитуючи
roter_schnee
приємно, звичайно, таке чути, але все ж таки в нашому місті багато хто розмовляє суржиком, це в більшості своїй емігранти з окресних селищ, рівень виховання та освіти в яких на досить низькому рівні. Тому про саму Полтаву тут казати не зовсім доцільно.
20 Sep 2010 11:29 Переглянути профіль фаната Відіслати приватне повідомлення
roter_schnee
модератор

fcdd

Відповісти цитуючи
K. написав:
roter_schnee
приємно, звичайно, таке чути, але все ж таки в нашому місті багато хто розмовляє суржиком, це в більшості своїй емігранти з окресних селищ, рівень виховання та освіти в яких на досить низькому рівні. Тому про саму Полтаву тут казати не зовсім доцільно.

Так а я и не утверждаю что в Днепре или в Днепропетровской области например никто не умеет говорить по-украински, а в Полтаве все изъясняются идеальным языком. Wink

Просто из того что я слышал полтавский диалект самый правильный и красивый.
20 Sep 2010 12:32 Переглянути профіль фаната Відіслати приватне повідомлення
ultraFC

Відповісти цитуючи
А як ти виявляєш де "правильный" а де ні????

20 Sep 2010 13:30 Переглянути профіль фаната Відіслати приватне повідомлення
Вареник8T

fckl

Відповісти цитуючи
K. написав:
roter_schnee
Згоден. Те що за основу української літературної мови взяли полтавський діалект, то чиста правада. Але це було давним давно. Та й український правопис сам Сталін редагував ще в 33-му році, максимально наближаючи його до російського. А перед тим війна 17-22 років, потім голодомор, після того друга світова війна. Такі події не могли позначитися на мові.

Люди, які говорять літературною українською є у всіх містах. Є звичайно місцеві діалекти. Закарпаття то взагалі невідома країнаSmile Але, скажімо, в Черкащині і Вінничині суржик зробив свою чорну справу. Кажу так, бо доводилося там побувати доволі тривалий термін. Тому слухати рядовго мешканця цих областей набагато важче, ніж такого самого рядового галичанина.
20 Sep 2010 13:57 Переглянути профіль фаната Відіслати приватне повідомлення ICQ
keyser

fcmkh

Відповісти цитуючи
хотів би виловитись с приводу "приємно слухати".
приємно слухати не діалект, а людину. якщо людина володіе словом, підкреслюю не мовою а словом, то ії завжди приемно слухати на будь якому діалекті чи мові. просто в нашій підсвідомості вже с досвідом вкоренилося, що розмавляючий на суржику (українська з російською) це донєцко-харькафскає бидло, а розмовляючий на "гварє" (україньска з невідомо якими), то такий собі файний хлоп типу Кузьми Скрябіна. на справді і у нас повно людей, зокрема на селі розмовляючих на суржику так що заслухаешся.

я прихильник того щоб знати і розуміти як умога білше мов та діалектів, від цього тілки краще. зростає і ерудиція і культура людини.

що стосується правильності то нема чого переживати. у досить розвиненій німеччині на правильній "хох-дойч" не спілкується ніхто, тільки на телебаченні новини росповідають тією мовою. і нічого живуть люди, не зважаючи на те що деяуі регіони не розуміють один одного.
20 Sep 2010 14:32 Переглянути профіль фаната Відіслати приватне повідомлення
Galician
полковий писар

fckl

Відповісти цитуючи
ultraFC написав:
А як ти виявляєш де "правильный" а де ні????

Ризикну припустити, що під правильною roter_schnee має на увазі "мову Котляревського" , тобто власне полтавський варіант української мови, який доречі мало чим відрізняється від Київського або Черкаського.

Картинка клікабельна

Ота стаття в темі "гумор", яку я скинув, написана Бойківською говіркою (13)
А от наступний свій звіт я планую написати з галицьким акцентом (наддністрянський) (Скажімо так, мій батя родом з тієї точки, де цифра "9" стоїть)
Дуже красива мова волинська! І я б із задоволенням ще й нею щось написав, бо все своє дитинство їздив в село, якраз там де цифра "7", але проблема в тому що вона теж дуже засмічена русизмами Sad , і прийшлося б довго думати, щоб "відділити пшоно від полови".

А взагалі дикий кайф отримую, коли наприклад їду автостопом зі Львова до Дніпра, і за якихось 20 годин чую від місцевих людей кілька діалектів. Бувало на черкащині дальнобойщих хвилин 10 стоїть/курить, поки я в сільмазі з продавщицею не наговорюся Razz
Одним словом цікаво все це Smile

П.С. В плані діалектів я звичайно в першу чергу враховую села і містечка, де вплив глобалізації був мінімальним
20 Sep 2010 14:54 Переглянути профіль фаната Відіслати приватне повідомлення ICQ
Вареник8T

fckl

Відповісти цитуючи
keyser написав:
хотів би виловитись с приводу "приємно слухати".
Взагалі то моя писанина мала інший наголос.

Думаєш в нас не зустрічаються елементи з суржиком? Та на кожному кроці! Деколи аж шляк трафляє. Але насправді дуже легко відрізнити діалект від суржику. Діалектова мова звучить якось плавно, а суржикові слова, які позаскакували з останні 100 років виділяються і ріжуть слух.
20 Sep 2010 15:12 Переглянути профіль фаната Відіслати приватне повідомлення ICQ
Rama
модератор

fcpif

Відповісти цитуючи
Кхх, пазвольтє, ткскть вклінітса с інтєлєктуальним пасилам.
Ніхто не каже, що західні діалекти красиві, а східні - бидло-москальські. Просто на сході ті самі діалекти мало збережені, здебільшого мова просто перенасичена русизмами. Звичайно в селах західної України часто можна почути полонізми, але ці слова до діалектів не відносяться.
Діалект - це розгалуження мови. Взяти наприклад 3 діалекти карпатського регіону: гуцульський, лемківський і бойківський. Вони тотально відрізняються між собою, попри те, що розповсюджені на невеликій території. При чому, часто діалектні слова цих говірок (чи схожі на них) не зустрічаються ні в українській, ні в польській, ні в словацькій мовах, тобто є притаманними лише певному субетносу.
Привожу приклади пісень:

1) Лемки, підкарпатські русини(говірка цих субетносів практично однакова, хоча проживають в різних місцевостях). Пісня "Душко моя" - шукаєм в контакті "Бурдон - Душко моя",реально дуже красива пісня

А ти мила,
А ти мила, што-сь думала.
Кедь сой ввечер,
Кедь сой ввечер зо мноу спала.
Тота єдна думка моя,
Же ти не мiй, я не твоя, душко моя.

Чого єш ся,
Чого єш ся погнiвала.
Кой єсь щиро,
Кой єсь щиро не думала.
Забудь мила то гнiвання,
Бо то было на прощання, душко моя.

Од тих думок,
Од тих думок серце болить.
Хто на двоє,
Хто на двоє любов дiлить.
Моя любов знат лем тебе,
Не ходь ку двом, придь до мене, душко моя.

2) Гуцули. "На високій полонині"
Ге-ей,
на високій полонині
вітер повіває.
Ге-ей,
сидить вівчар молодейкий
та й сумно співає...

Приспів:
А я собі дримбу куплю,
аби-м була боса,
дримба мені задримбає коло мого носа. | (2)

Ге-ей,
а я Майков обертаю,
а я Майков кручу.
Ге-ей,
шляґ би тебе, Майко, трафив,
як ся з тобов мучу!

3) Бойки. "Ми дожєли зарана"
Ми дожєли зарана,
Заріжте нам барана

Барана рогатого
Від ґазди богатого

- Що наш ґазда дома діє?
- На тоці срібло сіє!

Ґаздинька обмітає,
Ґазда ґаздиньку обіймає

Рісен наш вінок рісен,
Ми й'го високо несем

Та й ще вище від плота,
Та ще краще від злота

Живо, женчики, живо,
Будемо пити пиво

Ладом, женчики, ладом,
Буде горівка з медом

Наш ґазда молоденький,
Під ним коник вороненький

Наші ґаздинька пишна
На подвір'ячко вийшла

В ключики задзвонила,
Нас до хати запросила

В принципі, різниця говорів, спричинена різним етнічних походженням. Бойки пішли від словянського племені тиверців(їх діалект набільш схожий на мову центральної України), лемки - від Білих Хорватів, гуцули - від кельтів-галлів(їх говір найбільш незрозумілий більшості України).

писи. Вібачєйте за многабукаф

20 Sep 2010 16:44 Переглянути профіль фаната Відіслати приватне повідомлення
ukraineson

Відповісти цитуючи
Не знаю як де, але, наприклад, у Харкові розмовляють або літературною українською або російською. Суржика майже нема. Як на мене, суржик полтавський від суржика слобожанського мало чим відрізняється.

20 Sep 2010 19:25 Переглянути профіль фаната Відіслати приватне повідомлення
Caledonia

fcdk

Відповісти цитуючи
дико не понимаю людей, которые пишут по украински, нормально, но при этом вставляют по поводу и без, русские слова в кавычках, да ещё и украинскими буквами написанные

20 Sep 2010 20:23 Переглянути профіль фаната Відіслати приватне повідомлення
Лапський

fcdk

Відповісти цитуючи
може то стьоб?

20 Sep 2010 20:39 Переглянути профіль фаната Відіслати приватне повідомлення ICQ
Galician
полковий писар

fckl

Відповісти цитуючи
Caledonia написав:
дико не понимаю людей, которые пишут по украински, нормально, но при этом вставляют по поводу и без, русские слова в кавычках, да ещё и украинскими буквами написанные

Є й за мною такий грішок... "а шо падєлать"? Це мабуть з розмовної мови переноситься і на письмо.
А українськими буквами пишеться для того, щоб розкладку не переключати, то я ті по секрету скажу Embarassed
20 Sep 2010 21:03 Переглянути профіль фаната Відіслати приватне повідомлення ICQ
roter_schnee
модератор

fcdd

Відповісти цитуючи
Ахахаха, где-то у кого-то я уже видел моду писать русские слова украинскими буквами Crazy Crazy

По сабжу, Галичанин прав, полтавский говор мне кажется самым правильным потому что именно на его основе два века назад Котляревский и "основал" литературный украинский язык. И нормы речи, которые де-факто сложились на Полтавщине де-юре стали нормой всего украинского языка в будущем.

Канешна, может быть мне просто везло на собеседников во время выездов в Полтаву, но сколько я там ни бывал, всегда было приятно слышать органичный украинский язык, такой каким и должен быть повседневный разговорный язык. А не натянутый и подчеркнутый украинский, который обычно используют у нас в Днепре/Харькове/Запорожье снобы-шароварщики.
20 Sep 2010 22:03 Переглянути профіль фаната Відіслати приватне повідомлення
Lemmy

fcdd

Відповісти цитуючи
rotter schnee правильно про надутых шароварщиков отписал. особенно часто их можно встретить в Киеве где-то в районе Подола.)) вроде бы пытается красиво говорить на украинском, но подлый русизм где-то в конце фразы нагло ломает ему всю картину.) а вообще насчет Львова, так я там слышал чаще всего хороший такой украинский, но зачастую говорящий был более-менее культурного вида, а главная особенность таких людей: они спокойно переходят на русский, если у них что-то спросить, причем не пытаются говорить на нем с акцентом, что не только приятно тебе лично, но и показывает их с лучшей стороны, как, я бы сказал, даже европейцев, ибо это уже какой-никакой уровень культуры.
Или в поезде бывает едешь, то где-то с тернопольской области начинается украинский такой, каким я его привык слышать и видеть на уроках лит. или по телевидению, а вот еще в Хмельницкой он явно хромает и даже противно слушать.
И насчет суржика: если юзернейм владеет суржиком так, как герои Леся, то я только за, а если еще и матерятся так же красиво - тогда вообще можно заслушаться.)
А главное вообще по жизни - бороться с наглым быдлом во всех его проявлениях, ибо мы зачастую сремся не по вопросу языка, а из-за какого-то лосося, который не умеет разговаривать вообще ни на одном известном людям языке, а потом кто-то залетает на форум, делает лицоладонь и начинает выливать ушат говнища на того быдлана, но с тем именно акцентом, что это все бендеры/схиднякы так разговаривают, а не вот эта отдельная быдло-личность.
21 Sep 2010 10:04 Переглянути профіль фаната Відіслати приватне повідомлення ICQ
Показувати:    
Відповісти    Форум на ultras.org.ua » Розмови про все підряд Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Перейти до сторінки 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  далі
Сторінка 1 з 11

Перейти до: 
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі