Як і позаминулого року, фанати Динамо зайняли першу сходинку підсумкової таблиці за рахунок одного єдиного виїзду до Донецьку, куди завжди збирається сила силенна людей. Загалом сумарна кількість виїзних 4900 (в середньому 375 на кожному матчі) проти 3250 (по 250 носів кожен матч) в сезоні 2010-2011 свідчить про явний сплеск активності на трибунах Динамо.
Мабуть ви помітили, що в попередній статті чогось не вистачає. Найцікавіші світлини цих 5 двіжів було вирішено винести в окрему статтю, адже фанати цих клубів були найбільш активними на виїздах в першій лізі, та й на домашках не сумували. Мова піде про ужгородську Говерлу, Металург Запоріжжя, Севастополь, Буковину та фанатів з Миколаєва.
Завершення сезону в першій лізі цього року виявилось як ніколи цікавим, підігрівала інтерес до протистояння Севастополя та Металурга і ворожнеча між фанатами цих команд, яка не закінчувалось лише на образливих текстовках. Втім, і без них було на що подивитись на трибунах, кілька двіжів першої ліги досить серйозно набрали обертів останнім часом. Але про все по порядку...
Потроху переходимо до огляду першої ліги. В сезоні 2011-2012 в плані виїзної активності тут не було рівних севастопольцям. Перевага над другими в заліку запорожцями виглядає більш ніж суттєвою. Величезна кількість гостей на матчі в Молодіжному, виїзд через всю країну до Чернівців в останньому турі, а також поїздка до запеклих ворогів у Запоріжжя - ось найбільш "залікові" виїзди кримчан.
Група А другої ліги була досить цікавою на події цього сезону і зараз саме час згадати все найцікавіше. Цього року цілий список нових команд отримав прописку у другій лізі, тож старожили отримали цілий букет цікавих виїздів. Дістатись до пунктів призначення було не завжди просто, адже відстані в групі А на порядок більші, ніж в групі Б, про яку розповідалось в попередній статті.
Фанати черкаського Дніпра лише цього сезону повернулись до другої ліги (під назвою Славутич) і одразу почали активно проявляти себе на всіх фронтах. На виїздах це позначилось теж, в середньому по 22 фанати на кожному виїзді, і це найкращий показних другої ліги. Загалом виїзна активність в групі А на порядок вища, та й на трибунах зазвичай на порядок цікавіше, але про все по черзі...
Читаючи попередню статтю про підсумки ультрасліги, мій знайомий зробив досить округлі очі, побачивши першу трійку. То ж давайте згадаємо чим примітні двіжі Східної України, адже більшість відвідувачів сайту рідко заглядає у відповідні розділи галереї. Зараз, і в усіх наступних статтях, матеріал слід вважати суб’єктивною думкою автора, тому він може неспівпадати з реальністю через банальний брак інформації.
Ну що ж, сезон вже можна вважати закінченим, тому почнем підвідити підсумки. І почнем з самих низів, тобто з Другої ліги групи Б. В плані фанатської активності тут досить небагато двіжів, вісім команд з чотирнадцяти взагалі жодного разу за сезон не мали підтримки на виїзді. Найбільш активними ж були фанати кременчуцького Кременя, в середньому 12 чоловік на виїзному секторі кожну гру.
Нижче викладений матеріал є версією безпосередньо учасників подій на секторі № 5 під час і після закінчення матчу Таврія - Шахтар. Ознайомившись з рядом телевізійних відеосюжетів та брехливих статейок в Інтернеті, дані яких не відповідають дійсності, ми змушені проінформувати громадськість про факти того суботнього вечора.
Будівництво свердловського стадіону було закінчене в жовтні 1967 року. Спортивну споруду було названо іменем Миколи Івановича Горюшкіна, уродженця Свердловську, двічі Героя Радянського Союзу, що приймав активну участь при форсуванні Дніпра та переправі через Одер під час Другої Світової. В 2009 році стадіон було реконструйовано.
Стрийський стадiон "Сокіл" було збудовано в двадцятих роках минулого столiття. З того часу вiн декiлька разiв проходив реконструкцiю. Пiсля останньої реконструкцiї, проведеної в 2005 роцi, стадiон "Сокiл" вiдповiдає усiм вимогам Першої лiги чемпiонату України з футболу i по праву вважається однiєю з кращих спортивних арен Львiвщини.
Четверта новина з серії підсумки сезону - на мою думку сама смачненька. Фаєра, дими, вроцлави, стробоскопи - одним словом піротехніка. Що не кажи, а її стає на трибунах все більше і більше, все більше осмислених і масових шоу замість хаотичного запалення фаєрів після голу. Люди потроху починають розуміти різницю між бажанням самовиразитись і дійсно гарним шоу на трибунах.
Чи то фанатський рух в Україні дійсно розвивається, чи то фінансова криза таки добряче вдарила по кишені пересічного фаната, але цього сезону банери беруть не кількістю і не розміром, а саме якістю виконання і ідеєю. Ми продовжуємо фото-огляд української фан-сцени за минулий сезон - в даній новині лише банери і модульні шоу.
Думаю всі збагнули, що оглядом кортео все не закінчиться. Тепер на черзі підбірка фото з гарним оформленням секторів, а сюди входить і банерний завіс, і прапори, і двуручники, і касові ленти з серпантином. Кожен двіж в цьому плані тримає свою планку, намагаючись піднімати її все вище і вище. Кмітливі помітять певні зміни протягом сезону, для більшості вони було явно зі знаком плюс.
Одразу кілька юзерів в кінці сезону просили мене підбити якийсь фото-підсумок, як це було всі минулі рази... Тоді я технічно відморозився щоб зробити це в самий неочікуваний момент. До початко нового чемпіонату лишається менше доби, хіба не час згадати всі найбільш незабутні моменти сезону 2009-2010? Всі ці голосування і рейтинги вже трохи набридли - вони викликають лише суперечки...
Виникла у мене думка зробити на сайті нову "рубрику", де кожен зможе сам розповісти про свою команду, а не відповідати на питання інтервюера. Отже, друга стаття "на тему", першою була розповідь про золото дублю львівських Карпат. Якщо Вам є що розповісти і про себе - ласкаво просимо! А поки до Вашої уваги розповідь про донецький Металург. Поїхали...
Відвідуваність верхньої частини таблиці Першої ліги цілком можна співставити з низом таблиці Прем’єр-ліги. Найбільш активними на виїздах цього сезону були фани ФК Львову, ПФК Севастополя і ПФК Олександрії. Більша кількість матчів і багато ігор в будні дні ускладнюють пробиття "золотого сезону" в Першій лізі, але незважаючи на це "золота" мета є досяжною, якщо поставити перед собою таку планку.
В групі А Другої ліги з підтримкою команд на виїздах значно краще ніж в групі Б - загальна кількість фанів на виїзді більша в 2 з лишнім рази, і це при меншій кількості команд. Найбільш активними були фани рівненського Вереса, другу і третю сходинку посіли фани Буковини та білоцерківської Росі. Цікаво, що лише одну команду (ФК Львів-2) жодного разу ніхто не підтримував на виїзних матчах.
Фани групи Б Другої ліги не можуть похвалитись серйозною виїзною активністю, так, фани армянського Титану, які стали найбліьш виїзними цього сезону, відвідали лише 6 матчів своєї команди, про якість підтримки мова взагалі не йде - фото кажуть самі за себе. Другу і третю сходинку посіли свердловський Шахтар і ФК Суми.
По закінченні сезону, в якому Карпати здобули путівку в Лігу Європи, а дублюючий склад завоював золоті медалі чемпіонату, варто згадати про супорт на матчах дублюючого складу як вдома, так і на виїзді. Мало команд, а точніше жодна команда Премє'р-Ліги серед дублюючих складів не відчувала такого рівня підтримки, як зелені леви. І справа тут не в кількості піротехніки і прапорів, а в атмосфері...
Протягом всього сезону заради цікавості користувачі сайту вели альтернативну турнірну таблицю, де враховувались голи лише українських футболістів. Варто сказати, що підсумкові результати досить суттєво відрізняються від реального стану справ. Першу сходинку турнірки отримав би дніпропетровський "Дніпро", "Динамо" б таки і було другим, а бронзові медалі поїхали б до Львова.
За підсумками сезону фани столичного "Динамо" стали найбільш виїздним фан-рухом України за підрахунками по системі ультрасліги, не зважаючи на те, що сумарна кількість виїзних фанів "Металіста" і "Дніпра" за сезон була більшою ніж у біло-синіх. В цьому чемпіонаті за виїзд в будній день начисляється в півтора рази більше очок, і саме це зіграло на руку киянам.
Домашню арену ФК «Фенікс-Іллічівець» було реконструйовано після виходу команди до Першої ліги. Двобої в Другій лізі «Фенікс-Іллічівець» проводив на своєму полі в Калініно із синтетичною травою. Після реконструкції з'явилися трибуни з індивідуальними сидіннями на 1050 місць та необхідними побутовими приміщеннями, тренувальними майданчиками та готелем.
Не так давно в побут футбольних уболівальників всього світу увійшла нова фраза: «Against modern football». Фанатські рухи і ультрас-угрупування з усіх куточків земної кулі включилися в боротьбу за те, щоб зберегти футбол звичним, залишити його тою народною грою, подивитися на яку ми всі одного разу вперше прийшли на стадіон.
Спортивно–оздоровча установа „Буковина” знаходиться у центрі Чернівців – вулиця Ольги Гузар, 1. Неподалік спортивної споруди розташований Парк культури і відпочинку імені Шевченка та готельно–туристичний комплекс „Буковина”. У 2000 році на стадіоні з'явилися пластикові сидіння. Зараз трибуни СОУ „Буковина” вміщують 12 тисяч чоловік. На спортивній споруді працює електронне табло 15х10.