Читаючи попередню статтю про підсумки ультрасліги, мій знайомий зробив досить округлі очі, побачивши першу трійку. То ж давайте згадаємо чим примітні двіжі Східної України, адже більшість відвідувачів сайту рідко заглядає у відповідні розділи галереї. Зараз, і в усіх наступних статтях, матеріал слід вважати суб’єктивною думкою автора, тому він може неспівпадати з реальністю через банальний брак інформації.
Ну що ж, сезон вже можна вважати закінченим, тому почнем підвідити підсумки. І почнем з самих низів, тобто з Другої ліги групи Б. В плані фанатської активності тут досить небагато двіжів, вісім команд з чотирнадцяти взагалі жодного разу за сезон не мали підтримки на виїзді. Найбільш активними ж були фанати кременчуцького Кременя, в середньому 12 чоловік на виїзному секторі кожну гру.
Нижче викладений матеріал є версією безпосередньо учасників подій на секторі № 5 під час і після закінчення матчу Таврія - Шахтар. Ознайомившись з рядом телевізійних відеосюжетів та брехливих статейок в Інтернеті, дані яких не відповідають дійсності, ми змушені проінформувати громадськість про факти того суботнього вечора.
Будівництво свердловського стадіону було закінчене в жовтні 1967 року. Спортивну споруду було названо іменем Миколи Івановича Горюшкіна, уродженця Свердловську, двічі Героя Радянського Союзу, що приймав активну участь при форсуванні Дніпра та переправі через Одер під час Другої Світової. В 2009 році стадіон було реконструйовано.
Стрийський стадiон "Сокіл" було збудовано в двадцятих роках минулого столiття. З того часу вiн декiлька разiв проходив реконструкцiю. Пiсля останньої реконструкцiї, проведеної в 2005 роцi, стадiон "Сокiл" вiдповiдає усiм вимогам Першої лiги чемпiонату України з футболу i по праву вважається однiєю з кращих спортивних арен Львiвщини.
Четверта новина з серії підсумки сезону - на мою думку сама смачненька. Фаєра, дими, вроцлави, стробоскопи - одним словом піротехніка. Що не кажи, а її стає на трибунах все більше і більше, все більше осмислених і масових шоу замість хаотичного запалення фаєрів після голу. Люди потроху починають розуміти різницю між бажанням самовиразитись і дійсно гарним шоу на трибунах.
Чи то фанатський рух в Україні дійсно розвивається, чи то фінансова криза таки добряче вдарила по кишені пересічного фаната, але цього сезону банери беруть не кількістю і не розміром, а саме якістю виконання і ідеєю. Ми продовжуємо фото-огляд української фан-сцени за минулий сезон - в даній новині лише банери і модульні шоу.
Думаю всі збагнули, що оглядом кортео все не закінчиться. Тепер на черзі підбірка фото з гарним оформленням секторів, а сюди входить і банерний завіс, і прапори, і двуручники, і касові ленти з серпантином. Кожен двіж в цьому плані тримає свою планку, намагаючись піднімати її все вище і вище. Кмітливі помітять певні зміни протягом сезону, для більшості вони було явно зі знаком плюс.
Одразу кілька юзерів в кінці сезону просили мене підбити якийсь фото-підсумок, як це було всі минулі рази... Тоді я технічно відморозився щоб зробити це в самий неочікуваний момент. До початко нового чемпіонату лишається менше доби, хіба не час згадати всі найбільш незабутні моменти сезону 2009-2010? Всі ці голосування і рейтинги вже трохи набридли - вони викликають лише суперечки...
Виникла у мене думка зробити на сайті нову "рубрику", де кожен зможе сам розповісти про свою команду, а не відповідати на питання інтервюера. Отже, друга стаття "на тему", першою була розповідь про золото дублю львівських Карпат. Якщо Вам є що розповісти і про себе - ласкаво просимо! А поки до Вашої уваги розповідь про донецький Металург. Поїхали...
Відвідуваність верхньої частини таблиці Першої ліги цілком можна співставити з низом таблиці Прем’єр-ліги. Найбільш активними на виїздах цього сезону були фани ФК Львову, ПФК Севастополя і ПФК Олександрії. Більша кількість матчів і багато ігор в будні дні ускладнюють пробиття "золотого сезону" в Першій лізі, але незважаючи на це "золота" мета є досяжною, якщо поставити перед собою таку планку.
В групі А Другої ліги з підтримкою команд на виїздах значно краще ніж в групі Б - загальна кількість фанів на виїзді більша в 2 з лишнім рази, і це при меншій кількості команд. Найбільш активними були фани рівненського Вереса, другу і третю сходинку посіли фани Буковини та білоцерківської Росі. Цікаво, що лише одну команду (ФК Львів-2) жодного разу ніхто не підтримував на виїзних матчах.
Фани групи Б Другої ліги не можуть похвалитись серйозною виїзною активністю, так, фани армянського Титану, які стали найбліьш виїзними цього сезону, відвідали лише 6 матчів своєї команди, про якість підтримки мова взагалі не йде - фото кажуть самі за себе. Другу і третю сходинку посіли свердловський Шахтар і ФК Суми.
По закінченні сезону, в якому Карпати здобули путівку в Лігу Європи, а дублюючий склад завоював золоті медалі чемпіонату, варто згадати про супорт на матчах дублюючого складу як вдома, так і на виїзді. Мало команд, а точніше жодна команда Премє'р-Ліги серед дублюючих складів не відчувала такого рівня підтримки, як зелені леви. І справа тут не в кількості піротехніки і прапорів, а в атмосфері...
Протягом всього сезону заради цікавості користувачі сайту вели альтернативну турнірну таблицю, де враховувались голи лише українських футболістів. Варто сказати, що підсумкові результати досить суттєво відрізняються від реального стану справ. Першу сходинку турнірки отримав би дніпропетровський "Дніпро", "Динамо" б таки і було другим, а бронзові медалі поїхали б до Львова.
За підсумками сезону фани столичного "Динамо" стали найбільш виїздним фан-рухом України за підрахунками по системі ультрасліги, не зважаючи на те, що сумарна кількість виїзних фанів "Металіста" і "Дніпра" за сезон була більшою ніж у біло-синіх. В цьому чемпіонаті за виїзд в будній день начисляється в півтора рази більше очок, і саме це зіграло на руку киянам.
Домашню арену ФК «Фенікс-Іллічівець» було реконструйовано після виходу команди до Першої ліги. Двобої в Другій лізі «Фенікс-Іллічівець» проводив на своєму полі в Калініно із синтетичною травою. Після реконструкції з'явилися трибуни з індивідуальними сидіннями на 1050 місць та необхідними побутовими приміщеннями, тренувальними майданчиками та готелем.
Не так давно в побут футбольних уболівальників всього світу увійшла нова фраза: «Against modern football». Фанатські рухи і ультрас-угрупування з усіх куточків земної кулі включилися в боротьбу за те, щоб зберегти футбол звичним, залишити його тою народною грою, подивитися на яку ми всі одного разу вперше прийшли на стадіон.
Спортивно–оздоровча установа „Буковина” знаходиться у центрі Чернівців – вулиця Ольги Гузар, 1. Неподалік спортивної споруди розташований Парк культури і відпочинку імені Шевченка та готельно–туристичний комплекс „Буковина”. У 2000 році на стадіоні з'явилися пластикові сидіння. Зараз трибуни СОУ „Буковина” вміщують 12 тисяч чоловік. На спортивній споруді працює електронне табло 15х10.
Домашня арена ФК «Оболонь» є чисто футбольною та має дві трибуни. Південна трибуна вміщує 1 305 глядачів. Влітку 2008 року закінчено встановлення стільців на північній трибуні, яка може вмістити 3 000 глядачів. Будівництво стадіону розпочалося в 2001 році, коли постала потреба у новій арені для «Оболоні», що претендувала на вихід до вищої ліги.
Стадіон "Україна" - головна спортивна споруда ФК "Карпати". Збудований методом народної будови, львівський центральний стадіон «Україна» було відкрито в серпні 1963 року. За радянських часів називався «Дружба» і на його дерев’яних лавках могли розміститися майже 50 тисяч глядачів. Саме на стадіоні "Україна" 21 червня 1992 року відбувся фінал Першого чемпіонату Незалежної України з футболу.
Історія створення ОСК "Металіст" іде в далекий 1925 рік. Тоді робітники та службовці паровозобудівного заводу (тепер Державне підприємство "Завод ім. Малишева") побудували футбольне поле, бігові доріжки й невелику трибуну для глядачів. У ті роки це був найбільший стадіон у місті Харкові - нинішній стадіон "Металіст". А відзначити відкриття вирішили 12 вересня 1926 року. Перша назва стадіону - "Трактор".
Стадіон було побудовано в 2008 році, він є головною ареною ФК «Дніпро» і на даний момент по праву вважається найкращою ареною в Україні. Тут вже відбулась гра національної Збірної України і фінал національного Кубку. Стадіон можна розділити на дві частини: так звані "холодні" та "теплі" зони. "Холодна зона" - це південна, східна і північна трибуни на бетонних конструкціях.
У 1962 році на базі ПО ЮМЗ почав свою діяльність СК "Метеор" після чого почалось активне будівництво спортивних споруд. Стадіон "Метеор" був побудованний у 1966 році, саме в цей час на ньому почала грати команда «Дніпро». Через розвинену у місті промисловість в’їзд іноземцям заборонявся, тому єврокубки ФК «Дніпро» грав на інших аренах, лише в 1988 році на «Метеор» вперше приїхала європейська команда.
Чемпіонат світу з футболу у Франції. 21 червня 1998 року. Після матчу групового турніру між збірними Німеччини і Югославії (2-2) відбулася подія, яку пізніше назвали «німецькою ганьбою» цього чемпіонату. Вищезазначений матч проходив в невеличкому містечку Ланс і відразу після фінального свистка, більше сотні німецьких хуліганів почали безлади і бійки на вулицях цього містечка.