українська english
Оцінка стадіону    
Акустика
Зручність
Міліція
 
Стадіони    
Буковина
Ворскла
Дніпро
Ім. Ю.О. Гагаріна
Ім. М.І. Горюшкіна
Металіст
Метеор
Оболонь
Сокіл
Україна
Юність
 
Стадіон "Україна"
Адреса: м. Львів, Липова алея, 5 Фан-сектор: 16
Місць: 28 051 Гостьовий сектор: 30
Секторів: 30    
Освітлення: 1200 люкс Каси стадіону: +38 (067) 310-50-79
Рік побудови: 1963    
Від редакції: Стадіон "Україна" - головна спортивна споруда ФК "Карпати". Збудований методом народної будови, львівський центральний стадіон «Україна» було відкрито в серпні 1963 року. За радянських часів називався «Дружба» і на його дерев’яних лавках могли розміститися майже 50 тисяч глядачів. Саме на стадіоні "Україна" 21 червня 1992 року відбувся фінал Першого чемпіонату Незалежної України з футболу. При підготовці до єврокубкових зустрічей «Карпат» зі шведським «Хельсінборгом» улітку 1999 року його було реконструйовано, і кожен глядач отримав персональне місце, відтак вмістимість зменшилась до 28051 місць. Після завершення сезону 2006/07 ФК «Карпати» вирішив замінити газон, який лежав ще з часу побудування арени у 1960-х роках. Клуб провів аукціон, на якому продав найважливіші точки поля: центр, кутові та 11-метрові позначки. Кожен доброволець міг придбати собі шматочок трав'яного покриття. Влітку 2007 р. встановлено новий газон, дренажну систему та підігрів. На стадіоні встановлено пам’ятний знак переможцям Кубка СРСР 1969 року. Кут нахилу та висота сектору сприяють візуальному перформенсу. На початку 2009 року було знято індивідуальні сидіння в фанатському секторі, що значно покращило хореографію та слеми. Під секторами є високий паркан, що дозволяє розміщувати банери в 2 ряди, або ж виготовляти їх висотою близько трьох метрів, що неодноразово демонстрували ультрас Карпат. Акустика стадіону посередня, дах є лише над однією центральною трибуною, але досить велика висота чаші стадіону дещо покращує ситуацію. Щільність обшуку та контролю міліції є досить жорсткою і значно ускладнюється під час важливих поєдинків.
Як дістатись до стадіону:
1. З залізничного вокзалу: Дістатись до стадіону можна за допомогою маршрутних таксі які прямують з вул. Городоцької на вул. Зелену (наприклад 53), потрібно пройти пішки кілька сотень метрів від будівлі вокзалу до приміського ринку. Але будь-який львів'янин скаже вам, що до стадіону найкраще йти пішки через історичний центр міста.
Місто Львів:
Регіон: Львівська область
Засноване: 1256 рік
Попередні назви: Лемберг
День міста: перша неділя травня
Поділ міста: 6 районів
Населення: 820 833
Площа: 182,01 км кв
Густота населення: 4 300 осіб/км кв
Водойма: р. Полтва
Футбольні клуби: Карпати, ФК Львів грає в Добромилі,
Від редакції: Перші письмові згадки належать до 1256 р. Місто засновано королем Данилом Галицьким та названо на честь його сина — Лева. Ансамбль історичного центру Львова занесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. У 2008 році британська газета «The Times» у рейтингу міст Європи, які найкраще відвідати у вихідні, третє місце віддала Львову. У 2009 році журнал «Фокус» назвав Львів найкомфортнішим для життя серед українських міст.

У Львові відбувся перший на території України футбольний матч. Матч розпочався 14 липня 1894 року о 17:00. Львів'яни грали у білих футболках та сірих гімнастичних штанцях, а гості — у білих футболках та синіх штанцях. Поєдинок судив професор Виробек з Кракова. На стадіоні місткістю 10 000 глядачів зібралося близько 3 000 людей. Гра тривала 7 хвилин — до першого забитого гола. Цей м'яч провів другокурсник учительської гімназії Володимир Хомицький, який діяв на лівому боці поля. Тактики й стратегії у діях футболістів майже не було — головним завданням було проштовхнути м'яч повз воротаря у ворота. Стійками воріт служили два прапорці, увіткнуті у землю.

В 2009 році Львів було визнано Культурною столицею України. Львів займає перше місце в Україні за кількістю історико-архітектурних пам'яток. В архітектурі Львова, який не сильно постраждав під час війн 20 століття, відображено чимало європейських стилів та напрямків, які відповідають різним історичним епохам. Після пожеж 1527 і 1556 року практично не залишилося слідів готичного Львова, проте добре представлено наступні епохи ренесансу, бароко, класицизму. Характерним для Львова став стиль сецесії, є також приклади ар-деко і берлінського модерну. Ансамбль історичного центру Львова внесено у список Світової спадщини ЮНЕСКО. У ній збереглася значна частина архітектурних пам'яток, датованих XIV—XVII ст.

Перебуваючи у Львові варто відвідати такі місця, як площа Ринок, Високий замок, собор Св. Юра, порохова вежа, міський арсенал, Личаківський цвинтар та безліч інших.
Мальовничі куточки міста:
Оперний театр Площа Ринок Собор св. Юра
Оперний театр
Площа Ринок
Собор св. Юра
Проспект Свободи Вид з Високого замку Проспект Тараса Шевченко
Проспект Свободи
Вид з Високого замку
Проспект Тараса Шевченко
Вид з Ратуші Чорна кам'яниця Личаківське кладовище
Вид з Ратуші
Чорна кам'яниця
Личаківське кладовище
  Партнери :: Обмін кнопками :: RSS :: Контакти